Клас PHP – простий шаблонізатор

Думаю кожен, хто починав програмувати рано чи пізно, приходив до висновку, що необхідно збирати готові скрипти для оптимізації своєї роботи.. Сьогодні я починаю новий розділ у якому хочу публікувати свої знахідки та напрацювання корисних php класів і буду радий якщо ви, мої дорогі читачі, теж допомагатимете у підборі корисних класів.

Хочу щоб сайт став настільною книгою для тих, хто хоче не лише розробляти сайти на системах управління, але й робити свої системи управління. Користь у створенні своєї системи буде величезною і щоб довести це наведу простий приклад. Нещодавно я зіткнувся з тим, що при роботі з клієнтами мені дуже не вистачає систематичності в рішеннях. Кожен крок при роботі з клієнтами повинен був записуватися і так щоб клієнту це було не напружено., я ж розумію, що їм вчити ще й мою програму немає сенсу. Побризкавши по інтернету я знайшов кілька хороших систему роботи з клієнтами CRM але жодна не підходила під мої завдання. Налаштування знайдених систем було громіздким , а робота просто перетворилася б на бюрократію. З іншого боку, маючи набір корисних класів можна було б легко розробити систему управління під себе.

У зв'язку з цим вирішив викласти перший простий клас шаблонизатора, який допоможе розробникам-початківцям розібратися що собою представляють шаблонізатори.

Код 1. Створюємо файл для дзвінка класу index.php.

Код 2. Створимо папку classes поряд з index.php. У папці створіть файл htmlGenerator.php і вставте в нього код.

Якщо вже створили клас із шаблонізатором, то добре б і файл шаблону створити.

Для початку створимо папки та файли /templates/pages/main.html. Як видно з адреси папка templates має бути в корені сайту, поряд з файлом index.php. В папці templates буде папка pages, яка визначає тип шаблону та нарешті файл main.html це сам шаблон.

У файлі main.html введіть стандартну структуру html сторінки зі спеціальними мітками. Мітки повинні відповідати індексам масиву з першого коду.

Приклад шаблону коду:

Хотілося б від вас отримати коментарі про використання класу. Якщо у вас є інші приклади класів буду радий подивитися на них.

Успіхів у розробці та нехай новий розділ “Готові класи php” стане настільною книгою для нашої невеликої спільноти.

Ніколаєнко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Займаюсь розробкою, дизайном та просуванням веб-сайтів. Завжди радий новим читачам блогу та добрим клієнтам.


Вам також може сподобатися...

3 Відповіді

  1. адмін :

    Розділ створений задля покрокового вивчення, його і так повно в інтернеті. Новий розділ сайту створений для тих, кому потрібні корисні приклади коду.

    А якщо хтось захоче навчитися програмувати, то я вважаю, що краще навчатися з тренером. Результат завжди буде більш ефективним і швидким і найчастіше навчання в групі краще ніж індивідуально, так як можна побачити безліч помилок, які роблять учні із групи.

  2. Євген Одинець-Ярмолюк :

    Я хотів би навчитися програмувати. Зв'яжіться зі мною)

    • адмін :

      Вітаю я Максим. Адміністратор сайту wp-admin.com.ua. Я думаю, для індивідуального навчання краще обговорити всі голосом, а якщо після обговорення будуть питання, то можна писати їх у коментарях, постараюся на них відповісти. Запитання та відповіді в коментарях будуть корисними і для постійних читачів блогу.
      Якщо все ще хочеш навчатися прийшли мені листа з твоїми даними та побажаннями на пошту info@wp-admin.com.ua.

      Про те, що має бути в листі, можна почитати тут: Хочу навчитися робити сайти шукаю репетитора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Шаблони для WordPress
Найкращий хостинг в Україні
Стабільний хостинг для Drupal