Створення та розміщення портфоліо

Одне з головних питань, які стоять перед фрілансерами, це як і де створити портфоліо.

60% роботодавців з опитування дивляться насамперед саме на портфоліо та резюме. Воно відображає рівень працівника та дає реальні приклади результатів праці. Після вибору псевдоніма, електронної пошти, мессенджеру, скайпу, банківського рахунку необхідно приступити до створення портфоліо.

Способів створення портфоліо багато, але вони найчастіше ставляться до роботи у фултайм. Головна особливість портфоліо – те, що воно має бути в електронному вигляді. Пересилати роботи на пошту не слід, не всі захочуть переглядати пошту всіх фрілансерів, які відгукнуться, а їх повірте буде багато. Краще розмістити портфоліо на біржах дистанційної роботи або на власному сайті. Зробіть зручні умови для роботодавця.

Як сформувати портфоліо, якщо у вас немає робіт.

Людей без досвіду роботи немає. Навіть у студентів є безкоштовні роботи, створені як курсові або дипломні проекти. Навіть якщо роботи не на продаж головне, що вони ваші. Якщо немає проектів, придумайте собі завдання і виконайте його.

Для дизайнерів, наприклад, достатньо намалювати 2-3 макети, для перекладачів вказати посилання на фірми з якими працювали і може, за згодою роботодавця, викласти зразок перекладу в портфоліо. Головне – показати свій рівень. Важливо кількість робіт це не самий важливий фактор. Це покаже наскільки у вас багато досвіду, і що ви постійно завантажені роботою. Але подумайте ще й так у копірайтерів може на рік набігти більше 1000 статей їх всі публікувати не можна. Замовникам важко з великими портфоліо. Намагайтеся, якщо робіт багато, викладати найкращі та різноманітні (ви продаєте себе як гарного працівника).

Подумайте ще про те, чи зможете ви постійно працювати на рівні кращих робіт. Постійно робити добрі роботи не може робити ніхто. Публікуйте в портфоліо середніх робіт 40-60% решта кращих. Провальні проекти не розміщуйте і робіть просто жорсткі висновки. Намагайтеся не виставляти не прийняті роботи на показ, якщо є що показати, крім нього. У резюме можете не писати дату народження, сімейний стан та хоббі, оскільки ці дані все одно не перевірити. В кінці вкажіть «якість і дотримання термінів гарантую» звичайно намагайтеся на 99% відповідати цьому прийому. Після складання портфоліо прочитайте його і подумайте чи взяли б ви такого працівника і чому взяли або не взяли, портфоліо вам треба буде правити постійно в міру роботи.

Ось ще болванка для ротоби

Здрастуйте досвід роботи дизайну 5 років у рекламі 2 роки. Теми дуже близькі і цікаві, оскільки реклама одночасно і робота і улюблене заняття і хобі. Із задоволенням напишу необхідні тексти. Нижче посилання на портфоліо та контакти.

Якщо є недоробка, виправте в найкоротші терміни. Іноді й по 3-4 рази треба переробити. Буває і так якщо ви не маєте рації, то ви виправляєте власним коштом. Якщо не згодні, що помилка у вас є, звертайтеся до технічного завдання і нехай замовник дасть вам обґрунтовану відповідь. Намагайтеся уточнювати якнайбільше адже переробити абзац легше ніж переробити статтю повністю на 3-4 сторінки. Підкресліть, що без цієї інформації не можете зрозуміти що робити і як. Іноді після цього приймають без переробки.

Якщо замовник ну дуже прискіпується і не доводить простіше зробити інший проект з іншим замовником. Іноді замовники через свої проблеми, люблять нескінчено навантажувати фрілансерів не забувайте всі ми люди і треба бути поблажливими, але стояти на своєму тоді нормальні замовники після роздумів і коли висловилися зазвичай починають говорити нормально. Іноді клієнти просять постійно переробляти, це може бути один з варіантів кидка, щоб перестати працювати з фрілансером.

Де можна створити та опублікувати портфоліо

Найпрестижніший варіант – це створити свій особистий сайт і туди розміщувати свої роботи. Але якщо фрілансер початківець можна розмістити і на біржах віддаленої роботи, перевірено це працює.

На мій погляд однією з кращих бірж віддаленої роботи, яка надає можливість розміщувати портфоліо, є біржа freelancehunt.com. Раджу вам зареєструватися на ній. Створення особистого кабінету та розміщення робіт просто до примітивності, так що людина, яка вже провела деякий час в Інтернет, з легкістю зможе створити там собі портфоліо.

Если интересно вот мое портфолио

Теми курсу фрілансу

Для клієнтів

 

Найкраща біржа українського фрілансу
Створення та розміщення портфоліо


Шаблоны для WordPress
Самый лучший хостинг в Украине
Стабильный хостинг для Drupal