Конкуренція у фрілансі

В офісі один раз знайшов і сиди, працюй хоч до пенсії. Можна відлиньовувати на лікарняному, або просто взяти відпустку. Але у фрілансі немає трудового кодексу та профспілки. Між замовником та фрілансером укладено трудовий договір, розірвати який легше, ніж звільнити офісного співробітника.

Хорошого заказника можуть переманити інші фрілансери нижчою ціною та красивим портфоліо, через знайомих.

У випадку з офісом начальник може позбавити премії, а у випадку з фрілансом замовник просто змінює виконавця. А знайти нового замовника складно, тому що на кожне замовлення за статистикою від 10-40 фрілансерів. Щоб отримати проект треба бути кращим, втім, з часом до цього звикаєш. Головне завжди бути впевненим у собі і вважати, що можеш запропонувати краще виконану роботу або найкращі умови, наприклад ціну або те, що заказник у вашому місті. Навіть система оплати має значення. Якщо бачите що хтось краще за вас, не варто ображатися і опускати руки, треба наздоганяти. “Стояти на місці все одно що рухатися назад”.

Психологічна проблема фрілансу в тому, що коли втрачаємо роботу чи роботодавця опускаються руки, але навіть у таких випадках фрілансер має підніматися і йти далі, і наступний заробіток розвіє ваші попередні смутні роздуми. Хоча буває так, що нечесні роботодавці трапляються кілька поспіль.

Фрілансер повинен не думати, чому не може вирішити проблему, він має шукати вирішення проблеми. Не шукати причин для відмови, а шукати шлях до вирішення поставлених завдань.

 

Теми курсу фрілансу

Для клієнтів

 

Найкраща біржа українського фрілансу
Конкуренція у фрілансі


Шаблоны для WordPress
Самый лучший хостинг в Украине
Стабильный хостинг для Drupal