Як використовувати Google Search Console для SEO: Урок 4 “Як працювати з посиланнями в Google Search Console?”

Останній урок і найпростіший, але дуже важливий. Всі ми знаємо, що якщо на сайті немає зворотних посилань з інших ресурсів, то в Google йому дорога майже завжди закрита, а значить, нам потрібно розуміти, які посилання Google любить і які посилання, проставлені на наш сайт якісні. Найпростіший спосіб зрозуміти, що посилання в Google ранжується і приносить користь сайту це подивитися в Google Search Console в розділ “Посилання”.

Розберемо кожен блок розділу Посилання в Google Search Console

У розділі на даний момент є 4 блоку посилань: “Зовнішні посилання”, “Внутрішні посилання”, “Сайт, що посилаються найчастіше”. “Найпоширеніші тексти посилань”.

Зовнішні посилання

Зовнішні посилання в Google Search Console - це посилання, які ставлять люди на інших сайтах на ваші сторінки. У цьому переліку ви побачите ваші сторінки за кількістю вхідних зовнішніх посилань з інших сайтів. Якщо перейти за посиланням нижче “Додатково >” ви побачите таблицю з кількістю посилань, доменів які посилаються на вас і можна зробити експорт, наприклад, у Excel для подальшої роботи з посиланнями. Це може допомогти, якщо на вас залишили посилання в коментарі і ви хочете на цей коментар або топік на форумі зробити відповідь.

Внутрішні посилання

Тут все просто. Внутрішні посилання в Google Search Console це посилання, які Ви ставите на своєму сайті на інші статті сайту. Тут ви можете переглянути повний перелік посилань і зрозуміти на яких статтях погана перелінковка. Загалом цього достатньо щоб скласти план як перелінкувати сторінки та отримувати додаткову вагу на них за рахунок нових згадок усередині вашого сайту. З перелінкуванням треба розбиратися окремо, а зараз розглянемо такі параметри.

Сайт, що посилаються найчастіше

Сайт, посилання найчастіше в Google Search Console це перелік доменів сайтів, з яких на вас посилаються найчастіше. І якщо ви не знаходите в цьому розділі сайти, з яких ви ставили посилання, то Google ці посилання просто не буде враховувати. Це може бути по 2 причин, google не проіндексував ваше посилання тому що поки не знайшов його або це посилання для Google є не якісним і він не хоче його брати до уваги. Цей список може змінюватися з новими апдейтами google.

Найпоширеніші тексти посилань

Найпоширеніші тексти посилань, часто їх називають просто анкори посилань. Це текст, який бачить користувач натискаю на посилання на зовнішньому сайті. Їх Google враховує при ранжируванні результатів пошукової видачі і важливо, щоб тексти в посиланнях відповідали контенту, на який вони посилаються.. До речі найприродніші анкори найчастіше мають вигляд просто URL і думаю google це теж розуміє.

Вплив посилань на ваш сайт не можна переоцінити, так як по суті кожне посилання це рекомендація вашого сайту іншим сайтом і чим авторитетніший ресурс який на вас посилається тим більше буде вплив цього посилання, тим впливовішим в очах Google буде ваш контент.

На цьому поки що мій мінікурс з Google Search Console добіг кінця, всім бажаю всім розвивати ваші сайти якісно і нехай Google любить вас та ваші сайти. Якщо такий формат вам зайшов, залиште подяку в коментарі, щоб я знав, що буде корисно писати і далі про просування сайтів., так як це по суті сайт це інструмент, з яким потрібно вміти працювати!

Перелік тем міні Курсу

  1. Як працює Google Search Console та Google Analytics у чому їхня відмінність?
  2. Інтерфейс програми. Як переглядати дані по вебсайту та як їх використовувати, робота з фільтрацією даних та експортом?
  3. Як оновлювати, розширювати контент і запускати його швидко на повторну перевірку? Як підбирати нові ключові слова для сайту?
  4. Як працювати з посиланнями в Google Search Console?

Ніколаєнко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Займаюсь розробкою, дизайном та просуванням веб-сайтів. Завжди радий новим читачам блогу та добрим клієнтам.


Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Шаблони для WordPress
Найкращий хостинг в Україні
Стабільний хостинг для Drupal