Власна справа

Робота над власними сайтами, керівництво сторонніми проектами (формування завдання). Працюючи самостійно можна стати богатим, але ще багатшими стають ті, хто дає роботу іншим. Кожен фрілансер має постійну потребу шукати проекти та клієнтів і настає момент, коли обробляти їх просто не вистачає часу, а розлучатися з постійними замовниками, з якими ви працюєте за нижчими ставками не хочеться і зривати терміни теж не варіант. Вирішення проблеми найняти інших фрілансерів, можливо початківців. Беріть від 20% до 50% за кожне замовлення підігнане фрілансерам. Контроль над іншими людьми займає менше часу, ніж самостійне виконання проекту.

Наприклад, створити дизайн набагато довше, ніж перевірити його і підготувати до друку. Якщо дали роботу фрілансерам, то постійно контролюйте процес роботи (терміни, якість, поставтеся серйозно до постановки завдання…). Ніколи не кажіть найманому працівнику, для кого він виконує замовлення, а клієнтові що хтось на нього працює, хоча іноді це очевидно. Інакше обидві сторони можуть зв’язатися на пряму, а послуги посередника залишаться незатребуваними. Будьте готові до накладок, задавайте терміни із запасом і намагайтеся не показувати замовнику незавершений варіант.

Напрямки роботи в інтернеті

 • Поодинці неможливо створити інтернет портал чи CRM систему
 • Менеджери можуть управляти проектами, одержуючи від цього прибуток.

Для фрілансерів важливо вміти використовувати інструменти стимулювання (гроші, дошки пошани  такі як відгуків). Формуйте базу даних хороших фрілансерів і коли з’являється замовник, ви просто пишете всім, хто є в базі «Привіт з’явився цікаве замовлення, чи вільний для роботи?». Хто відповість той і працюватиме, а хто не відповість, значить, зайнятий іншими вигіднішими проектами. Завжди потрібно мати у запасі альтернативу кожному віддаленому співробітнику.

Також можна запустити свій сервіс та отримувати з нього гроші. Незважаючи на бурхливе зростання інтернету, якісних ресурсів не так багато. Ви здивуєтеся, але в us і ua має знайти безліч ніким не зайнятих ніш. Важливо їх помітити і першим застовпити якісним та корисним проектом і справу в капелюсі, а гроші у гаманці. Також можна займатися купівлею продажем в інтернеті і достатньо знати десяток дощок оголошень, але щоб такі знайти доведеться попітніти, тому що хороших ресурсів не так багато.

Мені відомий випадок, коли фрілансер знайшов тематику сайту, яка була затребувана, але в інтернеті хороших ресурсів з цієї тематики просто не було. Після не великої роботи цей сайт почав приносити непоганий прибуток. Це була дошка об’яв на певну тематику. Сайти підприємств торгуючих будівельними матеріалами почали реєструватися у нього за невелику вартість, але оскільки в день заходило близько 700 осіб, а реєструвалося близько 20 на день, то наш герой почав заробляти по 40 доларів на день, а це погодьтеся непогані гроші, враховуючи те, що супровід сайту займало хвилин 10-20 на день. Звичайно сайт перед цим треба було створити і розкрутити, а на це були витрачені також гроші, але згодом ці сайт окупився і почав заробляти. Головне підібрати потрібну та рідкісну тематику.

Можемо приблизно підрахувати, скільки коштував йому сайт на той час:

 • Дизайн: 800–1000 грн.
 • Верстка: 500 грн.
 • Програмування (була взята CMS і вбудований у неї дизайн): 1000-1500 грн.
 • Розкрутка (залежить від способу розкручування): 7 місяців, оскільки він крутив сайт сам.

РАЗОМ: +/-1600-2600грн. за розробку. + хостинг він купив недорогий спочатку. 300-600грн.

Отже, перший рік він працював просто в нуль, але потім почалися заробітки. В цілому, тому що на момент написання курсу він заробляв близько 20 доларів на день, то сайт окупився всього за днів 20. Ну знову ж таки це окремий випадок і тематика була дійсно недоторканою і корисною. Звичайно, зробити стандартний сайт це не історія успіху, але може її початок. При правильному підході сайти можна розвивати до нескінченності.

Суть всього вище сказаного в тому, що фрілансер повинен уміти робити гроші з будь-яких активів, що йому підвертаються під руку. Навчитися з усього отримувати вигоду, не забуваючи про мораль та закони. Іноді потрібно робити щось безкоштовно, просто те, що подобається так як ідея, яка вам цікава, буде реалізована ще краще і не відкладайте її в довгу скриньку. Багато хто робить сайти для себе і саме так з’являлося багато великих та цікавих сайтів (yahoo). Не думайте великі надії на сайт, тому що ніколи не знаєш, як все повернеться, не розраховувайте, що відкрити сайт це шлях для того, щоб стати мільйонером. Потрібно розвиватись постійно. Загалом, ресурс яким постійно займаються та впроваджують у нього ідеї, може почати приносити прибуток вже за рік. Зробіть це своїм хобі.

Уявімо, що ви розкрутили сайт. Де ж брати замовлення на розміщення реклами? Звичайно, великі компанії рекламуватимуться на великих проектах. Фрілансери, яким під силу зробити невеликі проекти, заробляють інакше. Наприклад, щодо контекстної реклами. Суть методу наступна: Ви реєструєтеся в системі контекстної реклами та розміщуєте у себе на сайті не великий код, який показуватиме на сайті оголошення. Якщо відвідувач клацає на оголошення, на вашому сайті ви отримуєте гроші. Від 3 копійок до 10 грн. Сума залежить від тематики оголошення, географії користувача (відвідувачів із за кордону цінують вище), часу доби. Натискати на рекламу відвідувачі на день можуть по-різному, від кількох копійок до сотень рублів. Дохід, з яким я зіткнувся близько 20-30 грн. на день при відвідуванні сайту 700 осіб на день. Хоча імениті блогери можуть заробляти 100 $ і більше. Непогано якщо враховувати що можна вести, наприклад, два сайти і отримувати непогану суму, наприклад, близько 600грн на місяць.

Є ще один вид реклами. Це розміщення посилань на інші веб-сайти. Сьогодні це досить популярний бізнес в Інтернеті. Посилання авторитетних сайтів потрібні у оптимізаторів (для SEO), які використовують їх для розкручування проектів у пошукових системах. Зустрічався мені дохід приблизно 25 грн. на день  з сайту з кількістю відвідувачів 900 на день.

Єбогато різних показників якості сайтів, все вони зводятся до того скільки на вас ссилається посилань, скільки людей заходять на ваш сайт, чи подобається він їм.

Причому посилання можуть продаватися як тимчасово (дешевше), так і на вічно (у кілька разів дрож).

Сума, яка приноситься від розміщення посилань, може покривати вартість домену, хостингу та низки витрат, пов’язаних із розкручуванням сайту.

Можна пропонувати банери невеликим компаніям вузької тематики. Наприклад, сайт про трубопроводи на якому близько 1000 відвідувань може продавати рекламу за 200-300грн. на місяць залежить від розташування банера і таких банерів може бути кілька.

Два підходи до розкручування проекту:

 1. Усіми правдами та неправдами намагатимуться підвищити трафік та конвертувати його у гроші, наприклад через контекстну рекламу. Такий сайт-пустушка починає розкручуватися за пошуковими системами, за високочастотними запитами. Але подумайте сайт зроблений нашвидкуруч, навряд чи буде цікавий своїм контентом для користувачів і зайшовши на головну сторінку такого сайту користувач просто покине його і навряд чи колись повернеться. Однак, якщо відвідувач клацнув за оголошенням, то власник сайту отримує гроші.
 2. Є спосіб створювати якісний контент, корисний для користувачів. Такий сайт буде помічений, користувачі почнуть його обговорювати на форумах та блогах, а це підвищить його рейтинг у пошукових системах та приведе нових відвідувачів. Крім того, якщо на сайт зайшло 100 відвідувачів і 20 з них він був корисний, то завтра замість 100 ймовірно ви отримаєте 120 відвідувачів, а післязавтра… . Більше того, часто сайти падають у рейтингу пошукових систем, а постійні відвідувачі завжди зможуть до вас повернутися і дати не загнутися сайту. Головний принцип другого підходу берегти відвідувачів. У випадку розробки сайту за другим способом гроші вкладаються не тільки в дизайн та розробку, а й у захоплюючий контент. Унікальність контенту не обов’язково означає, що текст написаний з нуля він має бути цікавим, корисним і відрізнятиметься від кардинальних джерел. Більшість відвідувачів, приваблює стиль написання матеріалу, все залежить від напрямку сайту (веселий або офіційний стиль). Крім того люди люблять халяву, тому дайте своїм відвідувачам можливість отримувати безкоштовні консультації наприклад на вашому форумі.

Отже підсумуємо:

 1. Унікальна тематика, конкурентів у якій немає чи практично немає. Навіть якщо конкуренти з’являться, то ви перший зайняли нішу, а значить рівень довіри пошукових машин у вас більший і відрив у розвитку теж.
 2. Тематика сайту має бути цікавою, насамперед вам, інакше ви не зможете зробити сайт корисним для відвідувачів.
 3. Тематика сайту має бути комерційною. Ви повинні уявляти, хто може розміщувати рекламу.
 4. Правильна технологія.
 5. Розкручування. (Важливо розміщення статей на онлайн ЗМІ, але це складно, тому що не про кожен ресурс хочуть писати). Розсилання (але не спам), блоги, форуми, каталоги, соціальні мережі, сарафанне радіо.

Перспективі розсилки знаю випадок, коли на актуальну тему було створено розсилку, за 2 роки вдалося розкрутити її до 2000 передплатників.

У майбутньому фріланс ставатиме лише популярнішим, тому що це не модна течія, а реальний спосіб вирішення безлічі проблем, що стоять перед кожним.

 

Теми курсу фрілансу

Для клієнтів

 

Найкраща біржа українського фрілансу
Власна справа


Шаблоны для WordPress
Самый лучший хостинг в Украине
Стабильный хостинг для Drupal