Фріланс та фултайм існують разом

Піти у фріланс безповоротно

Для початку зважте все. Фріланс – це інше життя більш цікаве, але й більш ризиковане. Найлегше перейти у фріланс людям які мають авторитет у конкретній області і якщо в офісі ви могли бути незамінним співробітником то у фрілансі ви можете виявитися рядовим, а то й зовсім початківцем.

Не завжди після офісного штилю люди готові йти до бурі віддаленої роботи. Запам’ятайте якщо ви вирішили піти з офісу, то можу вас привітати, можливо, завтра ви прокинетеся іншою людиною, а через півроку чи рік почнете замислюватися про те, чому скільки часу віддали на роботу в офісі, як можна жити на одну зарплату і як можна купувати дорогі речі одразу від одного великого проекту, а не брати кредит.

Повернемося з захмарного майбутнього до наших днів. На початку, краще спробувати виконувати невеликі та разові проекти у вільний від роботи час та шукати постійних замовників. Коли ваші стабільні доходи у віддаленій роботі перевищать заробіток в офісі можна розлучитися з чотирма стінами, нескінченними начальниками і переходити на постійну роботу фрілансером. Якщо ви вирішили перейти на вільні хліби нікому не кажіть про це на роботі, можуть піти непотрібні плітки чутки розмови. Багато хто з-за нерозуміння фрілансу вас просто не зрозуміють чим менше говориш тим краще. Заздалегідь підготуйте робоче місце вдома. Оновіть комп’ютер та підключіть якісний інтернет. Робоче місце фрілансера, як правило, розташовується вдома. Важливо все продумати до дрібниць. Хоча іноді корисно працювати поза домом (на природі, на дачі, в автомобілі, коворкінгу чи власному офісі). Іноді конче потрібна зміна обстановки. У цьому ще одна перевага віддаленої роботи ви обираєте, де вам працювати. Тому добре мати ноутбук.

Шлях, який ми вибрали вище, є шлях для обережних людей.

Другий шлях прийти у фріланс із нуля.

Багато дівчат, опинившись у декретній відпустці, починають шукати підробіток. Вони не тільки не можуть перебувати в офісі, але й залишати будинок, якщо у них немає няні. Також із проблемою пошуку роботи стикаються пенсіонери, молоді спеціалісти та студенти без досвіду роботи. Фріланс, для людей, які втратили роботу, може стати рятувальним кругом. В умовах безробіття іноді простіше знайти замовлення в інтернеті, ніж оббивати пороги офісів та заповнювати численні анкети.

Третій шлях фрілансера перетворити колишніх роботодавців на клієнтів

На моїй практиці зустрівся випадок, коли дівчина, котра пішла у декретну відпустку, підроблялася вдома на своїй основній роботі, вона була дизайнеркою. Коли зрозуміла, що не встигає зробити замовлення, вона попросила знайомого та взяла собі відсоток від зробленої роботи. Ця робота так сподобалася начальству, що після нетривалої бесіди вони перевели її, на посаду віддаленого співробітника, вона стала «маркетологом», який шукав виконавців у мережі. І так моя подруга почала підбирати персонал і вести замовлення, причому фірм, яким потрібні якісні виконавці, ставало все більше.

І таких прикладів дуже багато, головне, щоб начальство було розуміючим. Найкраще такий варіант проходить з приватними компаніями і ви повинні бути цінним співробітником. Потрібно, щоб ви були впевнені, що з вами не захочуть рвати стосунки. Важливо показати керівнику, що вам хочеться розвиватись, а не просто покинути, бо стало нудно. Не кажіть, що вам не подобається працювати в офісі, відгукніться краще про компанію в позитивному ключі. Коли захочете розпочати розмову важливо підібрати правильний момент.

Моя стратегія ведення віддаленої роботи

Як на мене, то я вибрав підробіток фрілансу, бо вважаю, що доходи мають залежати від особистих зусиль кожного. Та й розвиток тут себе набагато більший якщо є бажання працювати. Плюс якщо втрачу замовника, це не так критично. Офіс розслаблює людей і у випадку звільнення, люди починають відчувати набагато більше труднощів та стресу. Наприклад, бухгалтер вихований рахувати все вручну з великими проблемами переходить на ведення справ через комп’ютер, а все тому, що протягом довгих років його ніхто не чіпав і пускав знання його на самотік. Поки ви не володієте ситуацією і не берете на себе відповідальність, стабільності бути не може. У якомусь сенсі фріланс більш стабільний, ніж фултайм.

Я б радив вам працювати вдень на роботі, а ввечері на себе і щоб не втомлюватися ви повинні зробити роботу хобі. Краще не афішувати у вашій компанії що ви працюєте на двох роботах навіть якщо ваш клієнт з іншого міста або навіть країни, крім того, може не подобатися іншим працівникам що ви отримуєте більше коштів ніж вони, що можете дозволити собі купити машину, що можете дозволити собі відпочинок за кордоном. Найкращий варіант почати займатися фрілансом, мовчки і без заздрісних очей. Придумайте собі творчий псевдонім для того, щоб вас не знайшло ваше начальство. Справа в тому, що коли ви працюєте над своїм проектом, ви автоматично стаєте конкурентами офісу де працюєте. Ніколи не намагайтеся переманити клієнтів компанії, в якій працюєте, це може призвести до наслідків, за цим слідує втрата репутації та місця роботи. Навіть якщо клієнт каже, що все залишить в таємниці і що все по дружбі, згадайте відому фразу з серіалу “доктор Хаус” про те, що “Всі брешуть”, а навіть якщо і не так, рано чи пізно все одно все стане очевидним і спливе назовні . При суміщенні фрілансу та фултайму шукайте компроміс за часом роботи та розміром доходів. Ніколи не працюйте із замовниками з офісу, тому що адміни у нас працюють добре, а історія мессенджерів зберігається надовго. Найпростіше покарання вам буде нова купа роботи, щоб не займалися “дурощами” на робочому місці. Якщо вже й доводиться працювати в офісі, то краще це робити на особистому ноутбуці. Зі свого досвіду скажу, що віддалена робота дає більше досвіду в різних сферах ніж фултайм, так що для вашого роботодавця це не завжди так погано як може здатися на перший погляд.

Віддалена робота та постійний добрий дохід робить вас впевненішим у собі, такого працівника ніхто і звільняти не захоче. Людині, яка впевнена в собі нічого не варто піти працювати до конкурентів.

Теми курсу фрілансу

Для клієнтів

 

Найкраща біржа українського фрілансу


Фріланс та фултайм існують разом


Шаблоны для WordPress
Самый лучший хостинг в Украине
Стабильный хостинг для Drupal