Перший крок у вивченні WordPress – Урок 1

Як зазвичай вивчення системи керування контентом починаємо з її встановлення. Моєю CMS є WordPress. Є два варіанти встановлення, можна, можливо скачати російську версію або англійську версію. Оскільки локалізація (переклад WordPress) дуже непогано зроблено, можна сміливо використати російську версію WordPress.

Ви можете встановлювати CMS на локальному комп'ютері за допомогою Денвер або на хостингу. Хостинг я б радив недорогий, але дуже непоганий ukraine.com.ua.

Оскільки багато учнів не розуміють, як працювати на хостингу, то розповім на прикладі хостингу ukraine. Заходимо на хостинг та реєструємося. Якщо ви купували хостинг із доменом, то можна відразу встановлювати туди я почну встановлювати на піддомен, оскільки основні домени в мене вже зайняті. Отже, після реєстрації на хостингу і зайшовши в нього, ми потрапляємо в адмін панель..

Работа с хостингом WordPress

Важливі моменти для початку роботи я поділив на номери, почнемо їх вивчати.

Під номером 2 ми можемо вибрати для якої країни робитимемо сайт, це важливий момент, якщо ви хочете надалі правильно просувати сайт і не робити зайвих витрат. При оптимізації сайту не буває не важливих деталей, а зараз хостинг підтримує адреси для Німеччини, США, Росії та України.

Під номером 1 на зображенні можна зареєструвати домен:

Робота з хостингом (реєстрація домену)

Вводимо ім'я домену, вибираємо вільний домен зі списку та натискаємо зареєструвати.

Наступним кроком ви потрапляєте у вікно з користувальницькою угодою, з яким вам необхідно погодитись для реєстрації доменного імені вашому майбутньому сайту. Рекомендую угоди під час реєстрації читати іноді там написані цікаві речі.

Увага важливий факт. Для реєстрації доменних імен у зоні ru, ua … та інших офіційних доменів, які представляють країну необхідно вказати реєстраційний номер юридичної особи або свідоцтво про реєстрацію торгової марки. Докладніше про це можна дізнатись у технічної підтримки, наприклад в онлайн чаті або зателефонувати. Якщо ви зареєстровані, то на хостингу є внутрішня система зв'язку з адміністраторами хостингу.

Далі я показувати не буду, так як мені поки що купувати домен не потрібно, але для подальшого навчання мені необхідно зареєструвати піддомен. Тому я переходжу за посиланням https://cp.ukraine.com.ua/hosting -> переходжу до пункту під номером 3 “Мої сайти“. У вікні вибираю Додати піддомен.

Робота з хостингом (реєстрація субдомену)

 

Після додавання піддомену хостинг покаже вам повідомлення про необхідність зачекати на хвилини 15 поки піддомен налаштують для вас.

Після налаштування домену необхідно зайти в точка 4 та створити користувача FTP для керування файлами. Для роботи з FTP можна використовувати програму filezilla. Якщо ви правильно створили користувача FTP, то зможете побачити файл index.html (заглушку на сайті). Цю завантаження можна видалити за необхідності і завантажити на її місце файли WordPress. Завантажені файли CMS мають виглядати так:

Робота з ftp - додавання файлів cms wordpress

Якщо файли залиті, необхідно створити базу даних та користувача для доступу до даних створеної бази. Переходимо за посиланням https://cp.ukraine.com.ua/hosting/ та натискаємо на пункт Бази даних.

Створення бази даних на хостингу

 

У вікні вибираємо Створити базу даних

Створити базу даних для WordPress

 

Наступним кроком у вас з'явиться спливаюче вікно, вказуємо в ньому назву бази даних, інші налаштування залишимо такими, як пропонує нам хостинг.

Створення бази даних крок 3

Якщо ви не прибирали галочку під час створення бази, то разом з базою даних у вас буде створено користувач з таким же ім'ям як ім'я бази та повним доступом до неї.

Після створення бази даних та користувача вам необхідно записати для себе важливі дані, а саме ім'я бази даних, хост, логін, та пароль, дивіться зображення нижче.

Створення бази даних крок 4 Записуємо дані

З базою даних все вийшло дуже об'ємно, але воно того стояло. Отже, база створена, дані записані, переходимо до встановлення двигуна.

Переходимо на сайт, у мене це адреса lessons.wp-admin.com.ua. Після переходу ви побачите повідомлення.

wp-config додати файл конфігурацій

 

Натискаємо на кнопку Створити файл налаштувань. Другий крок створення файлу налаштувань виглядає наступним чином, по зображенню ясно, що розробники системи вже подбали про те, щоб поінформувати вас, як діяти. Дивіться зображення другого кроку налаштування нижче.

wp-config додати файл конфігурацій - крок 2

Після натискання кнопки Вперед ви потрапляєте на третій крок встановлення WordPress, де необхідно вказати параметри підключення до бази даних.

wp-config додати файл конфігурацій - крок 3

 

Заповнюємо форму даними створеної бази даних. Останнє поле введення у формі це Префікс таблиць його необхідно робити унікальним, за замовчуванням WordPress пропонує префікс wp_ але ви можете змінити його. Натискаємо кнопку Надіслати.

Наступний крок дає можливість налаштувати базові параметри для сайту, його ім'я, логін, пароль, email адміністратора та можливість індексації.

Уставнннока wordpress - останній крок встановлення

На зображенні я наголосив на важливих пунктах, якими ні в якому разі не можна нехтувати. Дотримуйтесь всіх підказок на зображенні, їх не просто так писали, вони дуже важливі насправді. Логін головного адміністратора має бути унікальним, бажано його не залишати стандартним admin, а краще придумайте свій. Ще я підкреслив прапорець “Дозволити пошуковим системам індексувати сайт“, цей прапорець необхідно прибрати, щоб пошукові системи не знаходили сайт доки він не готовий до перегляду користувачами. Заборона на індексацію пов'язана з тим, що WordPress вміє сам пінгувати пошукові системи і тим самим давати сигнал пошуковим системам, що настав час почати індексувати сайт.. Якщо прапорець прибраний, то такого сигналу пошукачам просто не буде, поки що потім ми не дамо дозволу в налаштуваннях сайту на індексацію. Більше того, якщо ваш сайт пошукові системи з якоїсь причини знайдуть, то це налаштування не дасть пошуковим роботам ходити по сайту і виводити результати в пошуку. Простіше кажучи, пошукові машини будуть обходити ваш сайт стороною, поки ви їм не дозволите.

Ось і закінчилося встановлення WordPress, після неї ви побачите запрошення увійти до адмінки. Давайте входити:

hello-page-wordpress

 

Після натискання кнопки Увійти ви потрапите на сторінку site-name.com/wp-login.php, де можна ввести пароль та логін. Якщо ви увійшли, значить сайт вже працює і можна переходити до настроювання WordPress. На цьому поки що все, чекайте наступного уроку для розробників-початківців, удачі у навчанні та розробці.


Купити хостинг WordPress
Репетитор по wordpress
Послуги репетитора онлайн. Список курсів, які я веду
  • Базовий курс з веб-дизайну;
  • Верстка сайтів;
  • Загальний курс CMS WordPress та продовження курсу з розробки шаблонів;
  • Розробка сайтів на PHP.
Докладніше читайте на сторінці репетитор по WordPress
*/

Ніколаєнко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Займаюсь розробкою, дизайном та просуванням веб-сайтів. Завжди радий новим читачам блогу та добрим клієнтам.


Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Шаблони для WordPress
Найкращий хостинг в Україні
Стабільний хостинг для Drupal