Інтерфейс та створення перших записів WordPress – Урок 2

Сьогоднішній урок ми продовжимо вивченням найпопулярнішої системи управління сайтами WordPress та почнемо вивчення з інтерфейсу та пристрою системи.

Заходимо в панель адміністратора (site-name.ru/wp-admin) і перше, куди ми потрапляємо після входу це консоль (Dashboard). Розглянемо інтерфейс консолі на зображенні нижче.

консоль wordpress dashbord

 

Під номером [1] Налаштування екрана та Довідка – якщо чогось не знаєте, можна йти в довідку. Але з довідкою є одна проблема, більшість статей у довідці англійською, так що краще читайте наш сайт ). Налаштування екрану дозволяє вимкнути або вмикати метабокси. Після клацання на кнопку налаштування екрана вгорі з'явиться додаткова панель і в ній можна відключати та включати різні метабокси. Для розуміння суті того, що відбувається скажу, що метабокси у нас позначені пунктом [2.*]. З усіх метабоксів у консолі я зазвичай користуюся метабоксами.Прямо зараз" і "Нові коментарі«, а решта просто відключаю.

wordpress налаштування відображення метабоксів в адмінці WordPress

 

З картинки вище видно, що метабокси можна міняти місцями простим перетягуванням миші. Крім того, можна їх виводити в одну, два, три та чотири колонки. Оскільки панель адміністратора WordPress вміє адаптуватися під різні екрани, то коли ви обираєте 4 колонки та звужуєте ширину вікна браузера, кількість колонок буде підлаштовуватися залежно від вільного місця на екрані. Іноді в описі я зустрічаю й іншу назву для метабоксів, їх ще називають модулями.

Розробка нових метабоксів доступна через плагіни або файл functions.php теми сайту, але про це і API віджетів інформаційної панелі загалом ми поговоримо пізніше.

Серед метабоксів, якими я зазвичай не користуюсь, але які можуть вам стати в нагоді, є один з назвою “Other WordPress News» (Інші новини WordPress). Його можна налаштувати так, як вам буде зручно, додавши до нього стрічку новин стороннього, але корисного для вас ресурсу, наприклад мого:

https://feeds.feedburner.com/WordPressLessons

 

Додати в консоль wordpress у метабокс новини

 

Якщо ви вставите посилання собі в метабокс і все зробите правильно, то у вас у консолі відобразяться новини з мого сайту.

По консолі всі, переходимо до вивчення панелі навігації (navigation bar).

Панель навігації необхідна для швидкого доступу до найчастіше використовуваних дій на панелі адміністратора.

Подивимося на навігаційну панель

панель навігації wordpress

 

  1. Коментарі – за наявності неперевірених коментарів показує їх кількість, що адміністратор міг їх затвердити.
  2. Додати [запис, сторінки, медіафайл, користувача] – Швидке додавання різних типів даних.
  3. Ім'я сайту [Уроки WordPress] – при натисканні переходить на частину користувача сайту (На фронті).

Іноді на навігаційній панелі можна побачити ще й інші пункти, вони можуть з'являтися при підключенні нових плагінів. Плагін у WordPress це розширення основного функціоналу системи керування сайтом.

Ліве навігаційне меню адміністратора

Перше, що потрібно усвідомити, до вивчення меню, це якісь стандартні тип контенту є в WordPress і що взагалі таке типи контенту при розробці сайти. Спочатку WordPress призначений для ведення блогу, який ще можна назвати інтернет журналом, як у всіх журналів усередині блогу є інформаційні сторінки та сторінки присвячені певним рубрикам. До звичайних сторінок можна віднести сторінки “Контакти”, "Новини", "Про нас", "Принципи роботи"... Тобто окремий контент, який не можна розподілити за рубриками. Матеріали, які можна розділити на окремі теми всередині блогу називають записами. Як приклад однієї з рубрик можна розглядатиНовини сайту«. Крім того WordPress підтримує типи даних користувача, але їх і тому, як їх створювати поговоримо в наступних заняттях.

Спробуємо створити матеріал типу “Запис”

У лівому меню натискаємо на Записи -> Додати нову

додати новий пост wordpress

Розглянемо кожен крок

1. Заголовок - заголовок статті.

2.1. Візуально – візуальний редактор для написання статей, немає знання html.

2.2. текст - Вкладка для введення даних у вигляді html коду.

3. Опублікувати – метабокс служить для публікації запису або збереження як чернетки. У метабоксу є параметри статусу, видимість та опублікувати.

Статус – при натисканні дає можливість вибрати параметри “Чернетка«, «На затвердженні«.

Видимість - Можна вибрати відкриту видимість, яка буде відкрита для всіх і кожен відвідувач зможе бачити опублікований запис. Можна вибрати видимість “Особисте” і ніхто не побачить запис. Можна також вибрати “Захищено паролем” та ввести пароль для захисту статті від перегляду всіма відвідувачами сайту, переглядати зможуть тільки ті, хто має пароль.

Опублікувати – можна вибрати дату коли стаття має бути опублікована.

4. Формат – формати можна використовувати для виведення різних типів матеріалу. Напис «Стандартний» під час створення або редагування запису означає, що її формат не вказано. Крім того, якщо вказаний формат некоректний, буде використано стандартний. Поки ми користуватимемося лише стандартним форматом, тому можна зайти в Налаштування екрана та відключити цей метабокс.

5. Рубрики – можна вибрати існуючу рубрику або додати нову.

6. Мітки – ключові слова стосовно статті.

Для того, щоб не вигадувати вміст запису можна скористатися сервісом Lorem Ipsum, який автоматично формує тестовий вміст для записів.

Після публікації першого запису зайдіть у ліве меню -> запису -> все записи.

Подивимося на сторінку записів у WordPress

Список записів WordPress

[1]. Над списком записів є кнопка Додати нову. [2]. Записи статусу"Все«, «Опубліковані«, «Черновики” – при натисканні на певний статус, записи нижче будуть відфільтровані. Як приклад, якщо у вас є чернетки в записах і ви натиснете на пункт “Черновики” побачите тільки не опубліковані записи у статусі чернетка. Щоб знову бачити всі записи, натисніть на все. [3]. Під третім номером на зображенні знаходиться список, що випадає з діями. Якщо поставити галочки біля статей [4] та вибрати дію [3] і натиснути застосувати, та дія застосовується до всіх записів. Таким чином, зручно видаляти кілька записів відразу. [5]. Якщо потрібно знайти певні записи, то можна скористатися пошуком. [6]. Вигляд списку статей. Якщо назви статей не інформативні, то моно вибрати інший вид “У розгорнутому вигляді«, який відображатиме ще й частину вмісту.

Сортування записів у адмінці

Фільтрування записів WordPress

Як видно на зображенні вище запису WordPress можна фільтрувати за заголовками, коментарям та даті.

На цьому і зупинимося, далі продовжимо у наступному уроці. Удачі у вивченні. Реєструйтеся на сайті через соціальні мережі, у вас буде можливість переглядати всі уроки на сайті через спеціальне меню.


Купити хостинг WordPress
/* Репетитор по wordpress
Послуги репетитора онлайн. Список курсів, які я веду
  • Базовий курс з веб-дизайну;
  • Верстка сайтів;
  • Загальний курс CMS WordPress та продовження курсу з розробки шаблонів;
  • Розробка сайтів на PHP.
Докладніше читайте на сторінці репетитор по WordPress
*/

Ніколаєнко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Займаюсь розробкою, дизайном та просуванням веб-сайтів. Завжди радий новим читачам блогу та добрим клієнтам.


Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Шаблони для WordPress
Найкращий хостинг в Україні
Стабільний хостинг для Drupal