Розробка особистого кабінету WordPress

Сьогодні я хочу поговорити про те, як все-таки вирішити проблему створення особистого кабінету в WordPress. Цей урок не ідеальний варіант, але для прикладу думаю вам буде достатньо, щоб зрозуміти, як робити правильно і що для цього треба.

Перше, що нам потрібно, це навчитися виводити дані, які зберігаються в панелі адміністратора, а зробити це дуже просто, як і все, що робиться в чудовій системі управління сайтом WordPress.

Для початку необхідно в папці теми /wp-content/themes/{папка теми}/ створити файл шаблону, назвемо її так page-user-profile.php. Для того, щоб шаблон почав працювати, необхідно правильно створити базову структуру. Я пропоную створити наступну структуру в самому верху створеного файлу:

Нижче коментаря /* Get user info. */ додаємо код виведення даних:

Після додавання зберігаємо файл. Заходимо в Панель Адміністратора -> Створюємо нову сторінку – > Вибираємо шаблон для виведення даних.

создаем профиль пользователя wordpress

 

Після виведення вибору шаблону та публікації сторінки натискаємо на кнопку [Переглянути зміни]. У вас на екрані буде картина приблизно такого вигляду:

Перегляд профілю користувача на фротендВідмінно, тепер дані у нас виведені і думаю слід детальніше розглянути, що конкретно було нами зроблено і які при цьому функції використовувалися..

get_avatar( $current_user->ID, 60 ) – Виводить аватар поточного користувача у розмірі 60 на 60 пікселів. Якщо у вас як і у мене аватар просто сплющило, то це можна легко виправити простим перекриттям стилів для даного зображення наступного виду в стилях теми просто додаємо .avatar img{ width: auto !important; }.

Пропорційний аватар на стороні користувача WordPress

Звідки я брав ось такі стоки та інші подібні:

$current_user->user_firstname
$current_user->user_lastname

Щоб стало зрозуміло буде достатньо подивитися на таку картинку зроблену мною проінспектувавши профіль адміністратора в панелі адміністратора.

Вивести поле із профілю користувача WordPress

Так само можна вивести будь-яке поле на сторінці профілю. Найчастіше виникає ще ситуація, коли необхідно додати поля для профілю. І цей момент вирішується дуже просто, звичайним додаванням коду до файлу functions.php, який знаходиться в папці теми.

Відмінно на цьому етапі ми налаштували виведення даних профілю, додали нові поля та прибрали деякі старі.

Редагуємо дані на стороні користувача

Небагато пошукавши в інтернеті, я знайшов цікаву структуру коду, за допомогою якої можна редагувати дані поточного користувача з фронтенду. Створимо новий файл для майбутнього шаблону та назвати його page-edit-user-profile.php.

У файлі створюємо вже знайому нам структуру, яка допоможе CMS побачити наш шаблон:

Нижче додаємо код:

Після вставки коду необхідно, як і раніше, створити нову сторінку та привласнити їй шаблон Редагувати профіль користувача. Зберігаємо створену сторінку та натискаємо кнопку [Переглянути зміни]:

Редагуємо профіль користувача WordPress

 

Якщо все зроблено правильно ви побачите таку форму редагування, вона має працювати. Виведення інших полів з панелі адміністратора реалізується схожим способом. Заходимо в панель та беремо ім'я поля, яке необхідно вивести.

Беремо ім'я поля для редагування WordPress

За аналогією з поданим кодом виводимо метадані автора:
<?php the_author_meta( ‘first_name’, $current_user->ID ); ?>

Залишилося одне завдання, це можливість редагувати аватар для автора, але на жаль WordPress блокує спроби редагування аватара з частини користувача з радістю прослухаю ваші пропозиції та ідеї по роботі з аватаром, хотілося б при цьому робити все правильно і працювати саме з API WordPress.

Продовження доопрацювань статті чекайте, можливо навіть напишу плагін на тему, щоб було легше працювати в нових проектах.


Купити хостинг WordPress
Репетитор по wordpress
Послуги репетитора онлайн. Список курсів, які я веду
  • Базовий курс з веб-дизайну;
  • Верстка сайтів;
  • Загальний курс CMS WordPress та продовження курсу з розробки шаблонів;
  • Розробка сайтів на PHP.
Докладніше читайте на сторінці репетитор по WordPress
*/

Ніколаєнко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Займаюсь розробкою, дизайном та просуванням веб-сайтів. Завжди радий новим читачам блогу та добрим клієнтам.


Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Шаблони для WordPress
Найкращий хостинг в Україні
Стабільний хостинг для Drupal