Робота з медіафайлами у WordPress – Урок 4

Перше, що хотілося б відзначити це те, що в WordPress є чіткий поділ інформації, яку ви в нього вносите. Як ми вже знаємо є тип даних запис, сторінки, але є і окремий не схожий на інші тип даних і називається він Медіафайли.

Розділ Медіафайли знаходиться в лівій частині меню адміністратора сайту і ділитися на додаткові підменю “бібліотека“, “Додати новий“.

У розділі медіафайли зберігаються всі зображення, відео, музика, архіви … які ви завантажували на сайт. Якщо у попередньому уроці ми з вами завантажували зображення прямо під час створення сторінки, то і це зображення буде автоматично поміщене до списку файлів розділу медіафайл -> бібліотека.

Будьте уважні

Якщо ви видаляєте картинку, музику або відео з розділу Медіафайли, то ви приберете ці файли і зі статті, в яких вони можуть бути розміщені! Але не турбуйтесь і тут WordPress допоможе вам, він перевірить які медіафайли прикріплені до записів чи сторінок, а які просто були завантажені та не використані у різних типах даних. Про це трохи далі.

Подивимося на знімок розділу медіафайлів:

mediafile uploade to site wordpress

Идем по порядку по порядку:

  1. Стандартні розділи даного типу даних, бачив не раз, коли просунуті вебмайстри модифікують цей розділ, але стандартний “з коробки” він виглядає саме так.
  2. Додати новий файл – кнопка для додавання медіафайлу, допомагає в тому випадку, якщо потрібно просто завантажити картинку для подальшого її використання, але більш правильно заповнювати медіафайли прямо при додаванні статей, тому не будемо на довго зупинятися на цьому пункті.
  3. Під номером 3 знаходиться фільтр усіх завантажених медіафайлів.
    1. Все – при виборі цього пункту ви побачите всі завантажені зображення, відео, музику …
    2. Зображення – показує всі зображення, завантажені на сайт.
    3. Неприкріплені – ті зображення, які були завантажені через розділ Медіафайли але не були прикріплені до жодної сторінки.
  4. Під цим номером з'являється сортування різного виду.. Сортування можна проводити за типами файлів, Автор, наявності статті, в якій використовується фал та наявності коментарів до файлів. Також можна сортувати за датою, це допомагає визначити, наскільки давно було завантажено файл.

Ось такі цікаві характеристики розділу Медіафайли у WordPress. Думаю після цього можна сміливо переходити до вікна завантаження файлу, яке з'являється при натисканні на кнопку Додати новий [ 2 ].

завантажити медіафайл wordpress

 

Після натискання на кнопку “Додати новий” ви можете бачити вікно завантаження файлу [1] до якого можна перемістити файл або натиснути кнопку “Вибрати файл” для його вибору з вашого комп'ютера та завантаження на сайт.

Після натискання на кнопку Вибрати файл ви побачите наступне вікно:

завантажити медіафайл wordpress

Натискаємо на кнопку Вибрати файл та бачимо вікно:

chack-file-upload-wordpress

Вибираємо файл для завантаження та натискаємо Відкрити. Після завантаження картинки ми можемо бачити вікно:

завантажити вміст файлу приклад wordpress

 

Розглянемо докладніше всі основні поля ока, що з'явилося, з формою і що важливо заповнювати або змінювати при завантаженні картинок або інших файлів.

 

завантажити параметр файлу wordpress

Почну з кінця. Часто, коли ви вантажите картинки в WordPress вам необхідно розуміти, де розміщено картинку на сервері, у цьому вам може допомогти поле Посилання на файл.

Думаю, багато хто погодиться зі мною, що найважливішими параметрами з цього вікна є Заголовок та Текст. На мові html ці параметри можна перекласти як title та alt. Обидва вони беруть участь у просуванні сайту і їх потрібно підписувати унікально та із змістом, який вкладено у статтю, за якою прикріплений файл. Простіше це зрозуміти коли завантажуєш файл із самої статті. Наприклад, якщо стаття про уроках WordPress для початківців і вам потрібно показати на зображенні як увійти в WordPress ви можете до знімку входу дописати текс “Вхід до панелі адміністратора WordPress“, а людина яка буде шукати як увійти в панель адмінісатора в пошуку неодмінно зверне увагу на ваше зображення, оскільки воно пов'язане змістом із підписом.

Будьте уважні

У WordPress є стандартні засоби для захисту CMS від неправильних типів файлів, що завантажуються, наприклад якщо ви вантажите не зображення, наприклад файл формату php “test.php“, то WordPress його перетворить на наступний вигляд “test._php“. Крім того, у нових версіях після визначення забороненого файлу WordPress покаже повідомлення:

Файл "test.php» не вдалося завантажити через помилку
Вибачте, тип цього файлу не дозволено з міркувань безпеки.

Думаю, ця замітка була вам корисна.

На сьогодні все, слідкуйте за нашим ресурсом, продовження серії уроків з WordPress обов'язково буде, у них ми вже детальніше розглянемо, які можливості зберігає у собі CMS WordPress. Удачі у вивченні та розробки своїх сайтів.


Купити хостинг WordPress
Репетитор по wordpress
Послуги репетитора онлайн. Список курсів, які я веду
  • Базовий курс з веб-дизайну;
  • Верстка сайтів;
  • Загальний курс CMS WordPress та продовження курсу з розробки шаблонів;
  • Розробка сайтів на PHP.
Докладніше читайте на сторінці репетитор по WordPress
*/

Ніколаєнко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Займаюсь розробкою, дизайном та просуванням веб-сайтів. Завжди радий новим читачам блогу та добрим клієнтам.


Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Шаблони для WordPress
Найкращий хостинг в Україні
Стабільний хостинг для Drupal