Оптимізація преміум теми wordpress, адмінка перестала гальмувати

Часто мої передплатники пишуть про те, що їм потрібно оптимізувати тему на wordpress, яку вони купили в інтернеті або завантажили у вільному доступі. Ось і мій знайомий набуваючи чергової теми на популярному закордонному маркетплейсі ThemeForest отримав хорошу, але дуже перевантажену тему, в якій більшість функціонала йому була не потрібна. Його сайт тривалий час працював, більше 2 років і настав час коли знайомий просто замучився працювати з гальмами на вигляд дуже простої теми. Я по дружбі вирішив його тему почистити і заразом скласти нову статтю на свій блог. Як виявилося, досить просте завдання в його темі було для досвідченого розробника., але витратити час довелося.

Що довелося чистити у шаблоні

  1. У темі було вбудовано багато плагінів, які не використовувалися, але створювали таблиці в базі даних..
  2. Було помічено створення безлічі зайвих картинок у папці uploads
  3. Тема створювала типи даних, які в адмін панелі відображалися як окремі меню., це було і незручно та додатково навантажувало роботу панелі адміністратора.
  4. Для таких типів як портфоліо, клієнти та завдання які не використовувалися тема створювала метабокси та довільні поля.
  5. При встановленні теми імпортувалися опції для всього, що вона вміє, але більшість налаштувань так і не використовувалися, звідси мотлох у базі даних.

Оскільки сайт не новий, то на ньому дуже і дуже багато матеріалів, а їх не можна було втратити. Щоб не порушити цілісність сайту та прибрати гальмування я зробив копію файлів всього сайту та бази даних (копію робити обов'язково у будь-якому випадку, боки в виконаній роботі можуть з'явитися набагато пізніше за зміни).

Далі за допомогою програми тотальний командир я знайшов усі файли, в яких містився текст add_theme_support або add_image_size. Потім подивився, що за зображення створюються за допомогою цих функцій і закоментував зайві. Мої дії призвели до того, що CMS перестала формувати зайві картинки на сервері, це в перспективі могло зменшити споживання місця на хостингу 30%. Погодьтеся не мало для сайтів, які розвиваються постійно! До зайвих зображень увійшли картинки портфоліо, магазин, форум, соціальної мережі (це все що не використовувалося на сайті, але могло заважати швидкій роботі CMS).

Видалення зайвих частин теми

Так як видаляючи картинки я знайшов, що в темі був форум, соціальна мережа та магазин, то ці дані потрібно було видаляти. Для видалення магазину я просто видалив докорінно теми папку woocommerce, для видалення форуму, видалив папку bbpress, також для видалення соціальної мережі я видалив папку будипрес. Код став меншим, але в базі залишилися зайві таблиці, а значить база у нас теж мала купу інформації яка не використовувалася, але про це трохи пізніше.

Наступним кроком я видалив непотрібні типи даних, щоб їх знайти я також використовував пошук програми тотальний командир, шукав ділянки коду, де є згадки register_post_type. Знайшовши код, який визначав нові типи даних, я його закоментував. далі за тим же принципом, за допомогою програми я знайшов update_post_meta, add_meta_box, get_post_meta, add_post_meta. Знайшовши ці ділянки, я зміг видалити зайві метабокси і код, який визначав додаткові опції для непотрібних типів даних.. Імена опцій, які необхідно було чистити в базі даних, я записав на майбутнє. Записуючи все, що я чистив, формувався план чищення бази даних.

Чищення бази даних

Маючи чіткий план роботи, я приступив до чищення бази даних і почав з великого. Перше видалив таблиці магазину, форуму та соцмережі це зайняло хвилин 5 поки я накопав з інтернету потрібні таблиці. Для вас я викладу список таблиць які відносяться до плагінів соцмережі та woocommerce. Уважно стежте за тим, щоб не видалити зайвих таблиць.

Список таблиць магазину woocommerce, які я видаляв

  • woocommerce_attribute_taxonomies
  • woocommerce_termmeta
  • woocommerce_downloadable_product_permissions
  • woocommerce_order_itemmeta
  • woocommerce_tax_rates
  • woocommerce_tax_rate_locations

Список таблиць соцмережі BuddyPress, які я видаляв

Я видалив всі таблиці, які починаються ось так [$table_prefix]_bp_, префікс wordpress та префікс таблиць BuddyPress.

На офіційному сайті BuddyPress я знайшов докладну схему їхніх таблиць, яка мені здорово допомогла.

BuddyPress tables diagram

Як виявилося у плагіна форуму bbpress таблиць у базі не було, мабуть він використовував таблиці wordpress або тема у стандартній установці їх не додавала, без встановлення плагіна.

Видалення зайвих опцій

Наступним моїм кроком було видалення зайвих опцій у базі даних, так як багато хто з них може здорово гальмувати роботу сайту, та й просто зайве сміття нам у базі не потрібне.

Для видалення опцій плагіна соцмережі BuddyPress мені необхідно було увійти в phpmyadmin і відкрити таблицю wp_options, де і зберігаються всі опції CMS WordPress, теми та сторонніх плагінів. Опції BuddyPress починаються зі спеціального префікса bp_ або bp-, їх можна знайти у нашій таблиці wp_options у стовпці option_name.

Для видалення опцій WooCommerce та BuddyPress я використав стандартний пошук phpmyadmin як показано на знімках нижче.

видалити параметр woocommerce

Уважно перегляньте знайдені опції та переконайтеся, що серед них тільки ті, що відносяться до плагіна WooCommerce і не торкаються вашої теми або інших плагінів., якщо не впевнені шукайте в інтернеті або просто не чіпайте. Далі їх можна буде видалити.

параметри wordpress видалити

Прискорення шляхом очищення мотлоху на сайті

Ще для прискорення старого сайту ви можете скористатися плагіном WP-Оптимізація, він дуже добре чистить базу даних від старих коментарів, ревізій записів та сторінок. Взагалі плагін дуже багато різних речей корисних вміє і думаю правильно буде просто дати на нього посилання, а ви його розгляньте. Оскільки інформація, яку я викладу, може виявитися неактуальною на момент прочитання статті, головне не забувайте робити копію сайту, щоб потім не переробляти все наново.

На цьому мабуть і все. Стаття звичайно не для початківців але думаю для тих хто вже давно працює з двигуном буде цікава. Мій перший досвід такого чищення теми вдався на ура, адмінка сайту перестала гальмувати через перевантаження зайвими даними та скриптами.

Якщо у кого є ще якісь ідеї для чищення теми та прискорення роботи сайту пишіть у коментарях. Всі ваші ідеї я з радістю протестую і відпишусь у статті! Давайте збирати разом корисні матеріали з прискорення wordpress та чистки преміум тем.

Всім удачі у прискоренні ваших сайтів. Якщо не розберетеся як прискорити, Запишіть його. Раз попрацюватиму для вас.

Пишіть:
  • Skype: maxix2009
  • Mail: info@wp-admin.com.ua

Купити хостинг WordPress
/* Репетитор по wordpress
Послуги репетитора онлайн. Список курсів, які я веду
  • Базовий курс з веб-дизайну;
  • Верстка сайтів;
  • Загальний курс CMS WordPress та продовження курсу з розробки шаблонів;
  • Розробка сайтів на PHP.
Докладніше читайте на сторінці репетитор по WordPress
*/

Ніколаєнко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Займаюсь розробкою, дизайном та просуванням веб-сайтів. Завжди радий новим читачам блогу та добрим клієнтам.


Вам також може сподобатися...

1 Відповідь

  1. timsy2kuck :

    Ух ти, чудово, я теж так обов'язково зроблю зі своєю адмінкою!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Шаблони для WordPress
Найкращий хостинг в Україні
Стабільний хостинг для Drupal