Як прискорити wordpress сайт?

Як прискорити wordpress сайт? Це питання одне з найпопулярніших у СНД і просто мега популярне у зарубіжному інтернеті.. До початку роботи я хотів би розібрати цінність швидкого сайту, тому що не всі розуміють навіщо це робити.

У чому основна цінність швидких сайтів для власників бізнесу

Вплив швидкості сайту на інтернет магазини

Швидкий сайт допомагає швидше знайти інформацію та економити час для відвідувачів. Економ'я 2 секунди на завантаженні сайту ви можете легко заощадити людям близько 2 хвилин часу роботи з вашим сайтом.

Наприклад, в оптових інтернет магазинах кількість внутрішніх переходів може досягати 60 сторінок на одне відвідування. Якщо у вас буде повільний сайт, то це може знизити внутрішні переходи і ви отримуватимете 1-3 переглядів сторінок. При низькій швидкості сайту продажів товарів чи послуг не буде зовсім або їх буде набагато менше, ніж могло б бути.

На мові SEO фахівців скажу інакше завдяки прискоренню сайту у вас зростатиме поведінковий фактор, що позитивно вплине на позиції сайту у пошуку та зменшить відсоток відмов.

Швидкість сайту на мобільних пристроях

Прискорення сайту допомагає вашим відвідувачам на мобільних пристроях читати інформацію або купувати товари поки вони їдуть до метро, маршрутці, поїзді, у таксі сидять у кафе. Зазвичай з мобільних пристроїв будуть погані продажі, якщо у відвідувача сайту швидкість мобільного інтернету дуже повільна.. Швидкий сайт дає можливість відвідувачам за короткий вільний час переглянути більше товарів.

Ще один факт з яким не посперечаєшся це постійне зростання мобільних пристроїв (телефонів, планшетів … ) та їх доступність. Для виживання сайтам потрібно змінюватися. Як приклад наведу сайт одного мого клієнта "юридичну фірму", у нього кількість відвідувачів з мобільних пристроїв досягла позначки 46%, хоча ще кілька років тому було всього 15%.

Реакція пошукових систем на повільні сайти

Пошуковики погано реагують на повільні сайти, перевірено неодноразово. Google не раз заявляв, що швидкий сайт не зростатиме в пошуку, але повільний сайт може падати.

Що ця цитата може означати для нас, все елементарно, якщо користувачу не комфортно, то він піде з вашого сайту, а google це помітить. Якщо таких користувачів буде багато і вони швидко йдуть, то сайт точно піде вниз у пошуковій видачі.

Важливий факт про швидкість сайту. Яндекс вважає сайти які вантажаться більше 3 секунд неякісними.

Позиції вашого сайту на мобільних пристроях та на ПК будуть різні. Якщо потенційний клієнт шукає сайт у мобільному пошуку, то пошукові системи будуть більш лояльні до швидких сайтів. Це завжди добре видно на сайтах клієнтів з великою відвідуваністю на великих магазинах чи порталах.

Прискорення сайту та GooglePage Speed ​​​​Insights

  1. Більшість користувачів прискорення сайту вимірюють тільки GooglePage Speed ​​і це добре, але є й інші показники, про які Google вам не скаже і не оцінить:
    1. Google дуже добре бачить які картинки потрібно стискати по ширині та висоті, якщо у стилях вказано інші розміри, також покаже скільки можна заощадити місця. Але для деяких картинок стиснення можна робити більше, ніж показник google без втрати якості, і сайт від цього тільки виграє.
    2. Картинки можна готувати під різні екрани та різну щільність пікселів (на дисплеї Retina), простим аналізом Google не підкаже вам цього і треба буде покопатися в документації, як це правильно зробити.
    3. Швидкість GooglePage не підкаже в яких форматах зображення займатимуть менше місця, наприклад, іноді кращим форматом буде JPG, іноді PGN, а іноді взагалі GIF.
    4. GooglePage Speed ​​не підкаже які зображення можна зробити векторними та використовувати їх на сайті. Векторні зображення не погіршуються при зміні розмірів і займають найчастіше менше, ніж растрові.. Векторні зображення завантажуються відразу при завантаженні сторінки, і тому що їх можна вбудовувати в стилі або код сторінки, то інтерпретатору php непотрібно шукати файл у файловій системі на сервері.
    5. Google ніколи не підкаже які із зображень можна було б з'єднати в спрайт і тим самим зменшити кількість запитів до сервера для пошуку потрібного файлу.
  2. Швидкий сайт буде менше навантаження на вашому сервері, а значить ви можете довше не збільшувати тариф і не робити додаткових витрат на хостинг.

Небезпека прискорення сайту

Цілком оптимізувати швидкість сайту напевно не в змозі ніхто, у самописних сайтах це зробити простіше за умови гарної команди та рівних рук програмістів, які надалі працюватимуть із сайтом. А ось із CMS все складніше.

Для CMS є кілька небезпек та незручностей:

  1. При використанні плагінів для стиснення стилів шаблон CMS може попливти, тому що тут потрібно дотримуватися суворого порядку підключення скриптів.
  2. При використанні плагінів для JavaScript може порушитись функціонал сайту і не завжди це можна помітити на самому початку оптимізації..
  3. Небезпека при оновленні CMS та плагінів. Найчастіше розробники CMS включають новий функціонал і який завжди цей функціонал потрібен старим сайтам, наприклад, команда розробників WordPress за останній час включила посилання на сервіс google fonts в коробку, а на старому сайті ці шрифти швидше за все будуть непотрібні, там уже все є.
  4. Теми для CMS будь то WordPress або інша CMS, розробники намагаються зробити шаблон гнучким у налаштуванні під будь-які вимоги, щоб власник шаблону міг сам налаштувати його, як йому хочеться, але при цьому розмір і кількість стилів буде набагато більшою.. Наприклад, у сайту зробленого в ручну стилі і скрипти сумарно можуть займати. 40-50 кб., при цьому я зустрічав теми, у яких скрипти і стилі займали більше одного мегабайта.. Багато до непристойності!

По хорошому можна оптимізувати швидкість завантаження сайту на движку, якщо його спочатку будуть розробляти під високі показники швидкості та якості, займе це набагато більше часу і коштуватиме набагато дорожче. Якщо ті хто розробляють сайт досвідчені, то частина функціоналу для прискорення вони все ж таки зроблять, а якщо сайт вам потрібний не на один день, то гра буде коштувати свічок, відразу ви цього не відчуєте, а ось коли буде багато матеріалу на сайті ви зможете неабияк заощадити на його просуванні.

 

Як прискорити роботу сайту на WordPress / WooCommerce

WordPress із коробки досить швидкий, зазвичай швидкості роботи движка заважає додатковий функціонал у темі або плагінах написаний м'яко кажучи жахливо. Але навіть якщо на сайті все було зроблено добре завжди можна досягти великих результатів, трохи попрацювавши з CMS або налаштуваннями сервера.

Це важливо зробити для прискорення сайту

  1. Налаштуйте кешування через один із популярних плагінів WordPress.
  2. Налаштуйте кешування на стороні сервера, щоб браузер відвідувачів сайту вантажив зображення лише один раз і потім брав їх з комп'ютера відвідувача.
  3. Можна налаштувати ліниве завантаження зображень.
  4. За фінансовою нагодою раджу підключити хороший CDN, щоб зображення з вашого сайту були швидко доступні з будь-якої точки світу. Якщо такої можливості немає, можна пошукати безкоштовний.
  5. Урізати великі зображення, які не дають нормально завантажуватися сайту до потрібного розміру, а не стискати у різних місцях їх стилями.
  6. Створити спрайти для іконок та дрібної графіки на сайті, а ще краще використовувати векторні іконки та логотип.
  7. Налаштувати плагіни автоматичного стиснення зображень, щоб додаючи товар, послугу або запис у блог у якій є картинка вона стискалася б до потрібних розмірів.
  8. Рекомендую використовувати параметр SRCSET (тільки робити це потрібно правильно) для відображення зображень з різною щільністю пікселів та різних екранів. Є плагіни, на жаль хороші платні плагіни і щоб їх налаштувати потрібно ще повозитися з API WordPress.
  9. Зменшити кількість запитів до бази даних та відстежити повільні запити.
  10. Почистити таблиці та опції у базі даних. Не забудьте зробити бекап, до початку чищення та після закінчення перевірити працездатність сайту.
  11. Порівняйте на своєму тестовому майданчику аналоги плагінів і визначте який працює швидше. Знаю що складно, але може непогано допомогти. У мене був випадок коли через один плагін відповідь сервера була 21 секунду, після заміни став вантажиться 0,1 секунди.
  12. Для досвідчених можна деякі опції з бази відключити з автоматичного підвантаження.
  13. Не забувайте оновлювати WordPress останнім часом він став спритніше набагато. При оновленні завжди робіть бекап.
  14. Якщо у вас встановлена ​​стара версія PHP, переключіть версію PHP на сервері 7.0. (На час написання статті з пізнішими версіями були проблеми).
  15. Перевірте можливо в темі на WordPress викликаються ті самі дані в межах одного шаблону, у такому випадку ви можете викликати їх один раз і покласти в змінну, а далі використовувати її.

Як хостинг може прискорити сайт?

  1. Відмінно коли на хостингу налаштований Apache та Nginx у зв'язці.
  2. Якщо у вас VPS чи хостинг дозволяє, то можна включити Vanish кешування та Memcache. Важливо, щоб кешування могло відмінно працювати у зв'язці з CMS. Кому потрібен хороший хостинг, пришіть мені, є відмінний для США та СНД.
  3. Включити стиск скриптів та стилів (Мінімізувати JavaScript & CSS).
  4. Увімкнути gzip стиск.
  5. Часто хостинг може сам поєднати стилі та скрипти., але після об'єднання потрібно щільно протестувати сайт, щоб не було проблем із функціоналом.
  6. Перемістити стилі CSS перед JavaScript скриптами.
  7. Увімкнути відкладене завантаження зображень.
  8. Об'єднувати зайві прогалини.
  9. Перемістити невеликі зовнішні CSS в HTML.
  10. Оптимізувати URL в атрибутах href та src.
  11. Зробити Critical CSS, коли відразу вантажаться основні стилі вставлені інлайново в шапку сайту, а решта вантажиться наприкінці сторінки.

Перелік функцій може бути набагато більшим, все я перераховувати не став кожен сайт індивідуальний. Просто уточніть у свого хостингу, що у них можна налаштувати, щоб прискорити сайт. Якщо нічого не можна або можна, але не все, раджу доглянути новий хостинг. Я можу порадити цей хостинг для СНД та ось цей хостинг для англомовних сайтів, яким я вже давно користуюсь на момент написання цієї статті.

Якщо ви фахівець, то зможете розібратися в моєму оповіданні як прискорити WordPress. Якщо ви не зрозуміли нічого, з того, що я написав, то замовте цю послугу у фахівців або можете замовити її у мене, мої контакти знаходяться внизу та вгорі сторінки.

Прискорити WordPress справа не проста, але яке круте почуття приходить коли сайт почав вантажиться миттєво або прискорився в пару разів!

Мої приклади успішного прискорення сайту

Зменшення кількості запитів до бази даних, шляхом виправлення одного модуля WordPress. На одній сторінці сайту було 4716 запитів до бази даних, після оптимального підбору та заміни плагінів та видалення непотрібних ми побачили результат у 149 запитів. Сайт вантажився біля 21 секунди, став вантажиться, менше однієї секунди. І це при тому, що сайт був зроблений на старій темі з немаленьким функціоналом.

Уменьшение количества запросов в базу данных, путем исправления одного модуля WordPress

Насправді таких прикладів можна навести велику кількість, як я й казав не тільки GooglePage Speed ​​Insights можна прискорювати сайти.

Ще один приклад хорошої оптимізації швидкості завантаження сайту на стару тему.

У цьому прикладі, як я і говорив на старих темах, важко домогтися, щоб усі показники були в зеленій зоні., але сайт і так дуже помітно прискорився..

WordPress прискорення завантаження сайту - погана швидкість

WordPress прискорення завантаження сайту - приклад після оптимізації швидкості

Всім удачі у прискоренні ваших сайтів. Якщо не розберетеся пишіть, буду раз попрацювати для вас.

Пишіть:
  • Skype: maxix2009
  • Mail: info@wp-admin.com.ua

Купити хостинг WordPress
/* Репетитор по wordpress
Послуги репетитора онлайн. Список курсів, які я веду
  • Базовий курс з веб-дизайну;
  • Верстка сайтів;
  • Загальний курс CMS WordPress та продовження курсу з розробки шаблонів;
  • Розробка сайтів на PHP.
Докладніше читайте на сторінці репетитор по WordPress
*/

Ніколаєнко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Займаюсь розробкою, дизайном та просуванням веб-сайтів. Завжди радий новим читачам блогу та добрим клієнтам.


Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Шаблони для WordPress
Найкращий хостинг в Україні
Стабільний хостинг для Drupal