Додаємо кілька меню у футер сайту – урок 19

Якщо ми подивимося на нижню частину сайту, то побачимо що там у лівій його частині є кілька блоків із посиланнями (Посилання на важливі речі), думаю буде далі правильно зайнятися ними.

Для початку давайте створимо 4 меню в панелі адміністратора Зовнішній вигляд> Меню (Appearance -> Menu).

wordpress create menu - уроки wordpress

створити меню wordpress - Курси Wordpress

меню створення wordpress | Курси Wordpress

Після створення чотирьох меню потрібно кожне меню наповнити посиланнями, які зараз є у шаблоні. Ніколи не залишайте сайт порожнім, завжди наповнюйте його тестовими даними.

wordpress створити посилання на меню - Курси Wordpress

Наповнюючи меню, робіть все по порядку:

1. Вибираємо тип наповнення посилання (посилання);
  2. В полі URL додаємо грати, за допомогою ґрат можна наповнити атрибут href посилання але саме посилання не буде нікуди вести. В полі Текст посилання (Текст посилання) необхідно ввести текст посилання (якір);
  3. Після заповнення URL та тексту посилання натискаємо на кнопку Додати в меню (Додати в меню);
  4. Коли всі потрібні пункт з'явиться у правій частині робочої області, натисніть Зберегти меню (Зберегти меню).

Додайте пункти самостійно та продовжуємо.

Для виведення меню нам необхідно зробити області вставки меню, створюються ці області у файлі functions.php.

Після реєстрації областей для меню необхідно в панелі адміністратора вибрати потрібне меню та вказати потрібну область розміщення.

меню перевірки wordpress - курси wordpress для початківців

розташування меню перевірки wordpress - Курси Wordpress

До вибраного меню необхідно вказати область розташування [1] та зберегти [2].

Виведення створеного меню у шаблоні

Для виведення меню WordPress нам знадобиться функція wp_nav_menu() яку ми вставляємо в content-bottom.php оскільки показано нижче.

Докладніше про функцію wp_nav_menu() раджу прочитати на офіційному сайті.

Якщо ви все зробили правильно, то у вас у шаблоні буде показано меню, створене в панелі адміністратора. Для перевірки можете в панелі адміністратора змінити порядок пунктів меню та переглянути результат на сайті.

меню сортування wordpress уроки wordpress

меню замовлення wordpress - уроки wordpress

Невеликі доробки шаблону

У файлі content-top.php додаємо назву сайту за допомогою функції

Повний код заголовка

Виводимо меню у шапці сайту

У файлі functions.php додаємо область для виведення меню, доопрацьований код виглядатиме так.

Додавання області меню до wordpress

Створюємо в адмінці нове меню під назвою Header menu і додаємо в нього пункти з нашого шаблону, визначаємо розташування меню і незабутнє зберегти меню після налаштування.

WordPress створити верхнє меню

У файлі content-top.php створюємо функцію для виведення верхнього меню. Так як у нашій верстці структура нестандартна (без тегів ul і li), то нам необхідно трохи доопрацювати функцію wp_nav_menu().

Розберемо отриманий код по порядку:

1. У масиві $args зберігаються всі атрибути функції
    1. theme_location – область розміщення теми, розглядали вище;
    2. ‘menu_id’ => навігація – додає до обгортки меню id = “nav”, у нашому випадку обгортка це тег <nav id=”nav”></нав>.
    3. «луна» => false, – за промовчанням функція wp_nav_menu() формує меню та виводить на екран, при вказівці значення false, функція не буде виводити дані та сформоване меню можна зберегти в змінну, у нашому випадку змінну $header_menu.
    4. 'items_wrap' => «<nav id=”%1$s” class=”%2$s”>%3$с</нав>' – формує шаблон обгортки меню.
  2. У змінній $header_menu зберігається сформоване меню, в якому все ще є зайвий тег <li>, нам його треба прибрати.
  3. Будівництво echo strip_tags($header_menu, «<a><нав>') видаляє всі зайві теги, крім зазначених у лапках.

Після цих маніпуляцій наше меню має з'явитися у тому вигляді, в якому воно було спочатку у верстці і в ньому не буде жодних <вул> і <li>.

Хоч ми й розібрали цей приклад, але правильніше буде поправити верстку на сайті, чим робити такі маніпуляції.

Як увімкнути адмін бар на сайті

Для зручності WordPress на стороні користувача є спеціальна панель адмінбар. Щоб увімкнути адмінбар, необхідно у файл footer.php, перед закриваючим тегом </body> ввести функцію <?php wp_footer(); ?>

увімкнути admin bar у шаблоні wordpress

Вихідні файли моєї теми

zip архів тем wordpress

На сьогодні все, У наступному уроці ми розберемо, як зробити навігацію в WordPress без додаткових плагінів., так як при розробці преміум тем потрібно використовувати якнайменше плагінів.