Клас для додавання опцій до сайту

Передмова до уроку

Працюючи з CMS WordPress мені дуже подобалася ідея опцій у плагінах, які можна використовувати як в адмінці, так і на стороні користувача. У ці опції може бути поміщена як технічна інформація при розробці (дані для підключення до бази, зберігати список довільних полів, зберігати опції, які відносяться до окремих типів даних), так і якісь статичні дані, які виводяться на всіх сторінках (адресу, телефон, Назва сайту, гасло). Такі опції дуже корисні для виведення контактних даних, які змінюватися не часто, але найчастіше знаходяться в різних частинах коду і шукати їх дуже незручно.

Від слів до справи

Думаю з вступ закінчили і перше що я вам дам це код самого класу.

Ось такий непростий клас, давайте розглянемо всі його методи по порядку.

Конструктор класу – перевіряє, чи є у базі даних таблиця опцій, якщо її немає, то самостійно створює цю таблицю. Конструктор приймає змінну підключення до бази даних $db та змінну префікс таблиць $prefix. Якщо немає змінних $db або $prefix, то як $error записується повідомлення про помилку і програма зупиняється.

метод get_option() необхідний для виведення однієї опції, яка вже є в базі. Тут робиться проста вибірка, думаю, якщо ви працюєте з ОВП, то про це можна вже не говорити.

метод add_option($варіант, $value) необхідний для додавання нових опцій до бази, якщо опція із зазначеним ім'ям вже існує, то у властивість $це->помилка додається повідомлення, яке розробник може вивести для себе або відвідувачів сайту за допомогою методу журнал().

метод is_name_options() допомагає перевірити, чи є опція із запропонованим ім'ям у таблиці опцій.

метод update_option() оновлює дані у вже існуючих опціях. Приймає 2 обов'язкових параметрів $варіант і $value (ім'я опції та значення).

Метод класу delete_option() необхідний видалення непотрібних опцій, якщо така існує у базі даних. Опція перевіряється і якщо було знайдено, то видаляється з бази на ім'я.

метод load_alloptions() призначений для виведення на екран усіх опцій, ця функція потрібна виключно для перегляду опцій розробником.

Про метод журнал() ми вже говорили, цей метод призначений для виведення всіх повідомлень, які потрапили в масив властивості $це->помилка.

Робота з класом опцій

Зараз, коли ми розглянули всі методи, можна плавно перейти до роботи з нашим класом.

Оскільки клас у нас працює через базу даних, то для початку нам необхідно її створити та підключиться, а таблицю вже створить наш клас.

Далі підключаємо наш клас та пробуємо його використовувати:

Пограйте з методами класу та спробуйте за допомогою методів додавати нові опції, виводити їх на екран, оновлювати дані в опції, видаляти опції. Обов'язково спробуйте виводити повідомлення за допомогою методу журнал().

Ось і весь загальний огляд класу, далі думаю розберетеся. Для роботи з прикладом необхідно ввести нові дані для підключення до бази. Сам клас я викладаю у файлі, щоб у вас не було помилок при копіюванні, але обов'язково розберіться в роботі до використання.

Скачать архив с примером

Якщо виявили неточності, пишіть нам у коментарях і ми постараємося їх виправити.


Купити хостинг WordPress
/* Репетитор по wordpress
Послуги репетитора онлайн. Список курсів, які я веду
  • Базовий курс з веб-дизайну;
  • Верстка сайтів;
  • Загальний курс CMS WordPress та продовження курсу з розробки шаблонів;
  • Розробка сайтів на PHP.
Докладніше читайте на сторінці репетитор по WordPress
*/

Ніколаєнко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Займаюсь розробкою, дизайном та просуванням веб-сайтів. Завжди радий новим читачам блогу та добрим клієнтам.


Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Шаблони для WordPress
Найкращий хостинг в Україні
Стабільний хостинг для Drupal