Розробка плагінів для WordPress від теорії до практики – урок 33

Для тих хто не знає, що таке плагін поясню в трьох словах. Плагін це ваш код, який якимось чином змінює роботу CMS WordPress або доповнює її новими функціями.. Плагіни були придумані для того, щоб розробникам не доводилося міняти ядро ​​CMS WordPress і всі оновлення проходили без помилок, сайт при цьому залишався в цілісності та безпеці, а функціонал системи міг доповнюватись. Детальніше про те, що таке плагіни ви можете прочитати в Codex WordPress. Для лінивих даю посилання де шукати плагіни WordPress.

Багато хто при вивченні того, як розробляти плагіни дивляться в код вже створених плагінів WordPress, але в будь-якому випадку легше, якщо хтось на початку пояснить елементарні речі. Якщо ви вже створили плагін, то ви завжди зможете його прорекламувати, розмістивши безкоштовну версію в репозиторії WordPress, а коли плагін набере популярність, то можна зробити і PRO версію, яка буде більш повною та корисною. Зазвичай PRO версії продають за невелику суму багатьом користувачам.

Етап перший "Планування". Що ваш плагін буде робити і як його назвати?

Тут треба добре подумати і можна взяти аркуш паперу і розкреслити схему роботи плагіна.

Подумайте, які налаштування будуть в панелі адміністратора і який буде результат на виході. Ще з важливого потрібно розуміти, що плагін має бути корисним, щоб його скачували. Важливо для популярності плагіна в інтернеті назвати його так, щоб у назві зустрічалося ключове слово або щоб назва відображала частину функціональності плагіна. Ось кілька прикладів гарних назв для плагінів All in one SEO упаковка, Йоаст SEO, Русь лат.

Якщо надалі ви хочете розмітити свій плагін у репозиторій https://wordpress.org/extend/plugins/, то необхідно створити докорінно файл readme.txt.

Домашня сторінка плагіна

Корисно для ознайомлення зі створеним вами плагіна створити інформаційну сторінку або навіть повноцінний сайт, на якому пояснюватиметься робота плагіна, як його встановити і де купити повну версію. На цій сторінці зазвичай викладають усі версії плагіна та описують яка версія протестована для якої версії WordPress.

Приступаємо до розробки першого плагіна WordPress

У цьому уроці та наступних уроках ми будемо розглядати як розробити плагін для WordPress, почнемо з самого початкового рівня. Розробка плагіна в WordPress справа не хитра якщо ви знаєте мову програмування PHP та API WordPress.

Для початку створення власної планіги необхідно в папці wp-content/plugins створити папку плагіна. Ми з вами створимо найпростіший плагін для зміни стилів панелі адміністратора у WordPress.

Створіть папку styling-адмін-панель (wp-content/plugins/styling-admin-panel) і в ній створіть файл index.php. Так прийнято, що головним файлом плагіна має бути файл index.php або файл з назвою плагіна, але оскільки назва фігурує в імені каталогу, де лежить наш плагін, то файл називаємо просто index.php.

Разработка плагинов для WordPress

Всередині файлу необхідно створити правильний коментар PHP, який зрозуміє WordPress. За допомогою цього коментаря ви зможете активувати створений плагін у панелі адміністратора. Додайте код у файл index.php у такому вигляді в якому я вам даю.

Порядок рядків у цьому коментарі не має великого значення. Введені дані можна поміняти на свої, але для цього необхідно розуміти де і що знаходиться.

Розберемо рядково базовий код плагіна.

У створений коментар можна додати авторські права та ліцензію на плагін. Зазвичай використовують ліцензію GPL або сумісну з GPL. Доопрацюємо наш код та додамо опис ліцензії.

Ось так виглядає стандартний коментар для плагіна разом із ліцензією.

Після виконаної роботи ми можемо активувати нашу плагін.

Створення плагінів WordPress

Давайте трохи попрацюємо ми і змусимо наш плагін працювати.

За допомогою плагіна підключимо стилі для панелі адміністратора WordPress, Для цього вставте наступний код у файл плагіна.

 

додати стилі до панелі адміністратора WordPress

Далі у папці з плагіном створіть файл style.css.

Створюємо стилі для панелі адміністратора WordPress

Додамо до створеного файлу style.css стилі:

Якщо ви все зробили правильно, то на вашому тестовому сайті зміниться колір панелі адміністратора.

Змінюємо колір меню панелі адміністратора за допомогою створеного плагіна WordPress

Ось такою простою дією ми змогли змінити стандартний вид меню на панелі адміністратора WordPress. Якщо у вас є досвід верстки HTML та CSS, то ви зможете змінити стандартний вид панелі до невпізнання.

Все, що ми зробили, це створили хук на стандартну функцію WordPress і трохи змінили її роботу.. Про те, що таке хуки (шипи) ви дізнаєтесь з наступних випусків курсу. Я вирішив урок розбити на кілька, щоб не було довгого простирадла тексту і дати невеликий приклад роботи з плагіном.


Купити хостинг WordPress
/* Репетитор по wordpress
Послуги репетитора онлайн. Список курсів, які я веду
  • Базовий курс з веб-дизайну;
  • Верстка сайтів;
  • Загальний курс CMS WordPress та продовження курсу з розробки шаблонів;
  • Розробка сайтів на PHP.
Докладніше читайте на сторінці репетитор по WordPress
*/

Ніколаєнко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Займаюсь розробкою, дизайном та просуванням веб-сайтів. Завжди радий новим читачам блогу та добрим клієнтам.


Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Шаблони для WordPress
Найкращий хостинг в Україні
Стабільний хостинг для Drupal