Поради щодо вибору теми для WordPress

Ведення власного сайту чи блогу стає популярнішим. Дедалі більше компаній перебираються до інтернету і відкривають собі можливості електронної комерції. Затребуваною стає професія веб-майстра. Однак освоїти створення сайтів на базовому рівні може будь-хто., точніше я сказав би зробити для себе хороший прототип, щоб спробувати вийти в інтернет для продажу своїх послуг чи товарів.

Найбільш вдалим вибором для власного блогу чи інформаційного порталу є CMS WordPress. Докладніше про технічні моменти “Двигун” ви можете почитати на моєму сайті, а ця стаття більш оглядова та мої роздуми на тему вибору шаблону і коли це може бути необхідно.

Платформа є максимально простою та інтуїтивно зрозумілою. За допомогою вбудованих функцій і плагінів можна реалізувати різні можливості. Якщо ви не розумієтеся на технічних моментах розробки якісних сайтів і вам важко пояснити, як має виглядати ваш сайт розробнику, то завжди можна вибрати тему та спробувати створити сайт на її базі, а вже потім віддати прототип на якісне опрацювання програмісту.

Вибрати шаблон WordPress для першого сайту

При створенні першого сайту на WordPress багато хто стикається з проблемою вибору відповідного оформлення. За дизайн, колірні рішення, розміщення контенту та мультимедіа відповідає шаблон або тема. На даний момент у каталозі WordPress їх налічується кілька тисяч, а у різних маркетплейсів тим ще більше, тому вибір теми для початківців стає справжньою проблемою. З платних майданчиків я радив би ThemeForest через великий вибір тем.

Поради щодо вибору теми на WordPress

Спростити завдання можливо, якщо слідувати простим порадам:

1. Сформулюйте вимоги до шаблону

Ймовірно, ви вже не раз подумки представляли майбутній сайт. Яким він має бути? На яку тематику? Який контент планується на ньому розмістити? Щоб полегшити завдання, складіть план або намалюйте схему сайту на звичайному аркуші паперу. На основі чітких вимог набагато легше підшукати тему. Багато деталей майбутньої теми можна підібрати за допомогою фільтра в репозиторії чи маркетплейсі, де галочками відзначте потрібні блоки.

2. Звертайте увагу на розміщення контенту

Зростання кількості сайтів диктує підвищені вимоги до їх якості. Пошуковики тепер навчилися визначати наспіх зроблені ресурси з незручною навігацією і контентом, що блукає по сторінці.. Щоб цього уникнути, вибирайте тему з урахуванням вашої тематики. Дізнатись, як у структурі шаблону виглядають сторінки, статті, галереї можливо, переглянувши демо-версію на сайті розробника.

3. Визначте функціонал теми

Цей пункт частково перегукується з першою порадою. Початківцю буває складно відразу визначитися з функціоналом теми. Дизайн та розміщення видно всім, а ось про функції стає відомо вже пізніше, коли, наприклад, виявляється, що на сайті немає «хлібних крихт» або не підтримується зв'язок зі сторінками у соцмережах. Такі «корисності» можна реалізувати і плагінами, але розробники тим часто додають їх у платні версії шаблонів. Новачку краще вибрати платну тему з вбудованим функціоналом. Важливо не перестаратися. Перевантажений усілякими ефектами сайт відштовхне відвідувачів і зробить сайт повільним, а пошукові системи, як відомо, люблять швидкі сайти.

4. Не соромтеся звертатися до розробників

Теми для WordPress не з'являються випадково. Їх створюють програмісти. І це є часткою їх заробітку. Кожен розробник бажає мати більше клієнтів. Тому творці тим пропонують допомогу в налаштуванні шаблону. Цим не варто нехтувати. Навіть якщо тема безкоштовна, хороший програміст завжди дасть хоча б мінімум інформації, а іноді за невеликі гроші допоможе вам її налаштувати, головне, щоб ви чітко розуміли, як виглядатиме ваш сайт або мали чітку схему сайту.

5. Відгуки та час розміщення теми

Підібрати хорошу тему допоможуть і відгуки. Тут важливо не піддаватися емоціям та оцінювати інформацію критично. Якісні шаблони можуть мати негативні відгуки від новачків, які не розібравшись у налаштуваннях, пишуть про недоробки творців. Тому при оцінці теми з боку, краще прислухатися до думки знайомих веб-майстрів чи людей, яким ви довіряєте. Ще важливо дивитися нові теми з великою кількістю позитивних відгуків, зазвичай такі теми виглядають набагато краще і виконані якісніше.

Я не радив би робити сайти на темах постійно і сподіватися порвати всіх конкурентів, хоч шаблони і працюють, а також потрапляють у пошук, але по-справжньому сильно конкурувати з ТОП конкурентів пошукової видачі вони не зможуть, оскільки їхня швидкість завжди буде нижчою ніж у сайту зробленого з нуля. Переваги сайту з нуля з гарним дизайном, що включає векторні елементи та підготовлені зображення, якісною адаптивною версткою зробленою під ретину дисплеї, професійної натяжкою шаблон на CMS.

Хочу зауважити, що при правильній розробці та натяжці теми сайту з нуля в панелі адміністратора є тільки потрібні та зручні елементи, а сам двигун не перевантажений додатковими плагінами, скриптами та стилями, шаблон заточений під ваш бізнес, а не під усе на світі. Швидкість завантаження сайту з нуля буде від 3 до 12 раз швидше, якщо робити все правильно.

Я все ж таки раджу використовувати шаблони для сайтів більше як прототип, щоб пояснити, що вам хочеться бачити на сайті своєму розробнику.


Купить хостинг WordPress
/* Репетитор по wordpress
Послуги репетитора онлайн. Список курсів, які я веду
  • Базовий курс з веб-дизайну;
  • Верстка сайтів;
  • Загальний курс CMS WordPress та продовження курсу з розробки шаблонів;
  • Розробка сайтів на PHP.
Докладніше читайте на сторінці репетитор по WordPress
*/

Ніколаєнко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Займаюсь розробкою, дизайном та просуванням веб-сайтів. Завжди радий новим читачам блогу та добрим клієнтам.


Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Шаблони для WordPress
Найкращий хостинг в Україні
Стабільний хостинг для Drupal