З'явилася альтернатива Gutenberg, форк “ClassicPress” на базе WordPress

Після появи новини про глобальну переробку WordPress 5.0 багато хто порадів і багато дуже напружився. З одного боку, вбудований візуальний редактор допоможе спростити роботи простим користувачам швидко створювати сайти. Але з іншого боку страждатиме гнучкість, багато тем доведеться переробляти і багато плагінів стануть марними. Оскільки альтернативи не буде, та спільнота незгодна з виходом нової версії без можливості використовувати старий редактор, на базе WordPress 4.9 був створений форк ClassicPress, який розвиватиметься паралельно з основною CMS WordPress.

ClassicPress на базе WordPress

Підтримка класичного інтерфейсу редагування контенту буде видалена з WordPress 5.0, але залишиться доступною в вигляді зовнішнього плагіна. За Gutenberg залишається ще багато багів, а при включеному плагіні старого редактора не відомо як буде все це сумісно з плагінами і темами. Це дуже не тішить співтовариство саме з цієї причини і був створений форк ClassicPress.

ClassicPress першої версії відповів від гілки 4.9, буде повною копією WordPress 4.9 та збереже повну сумісність з усіма сайтами на базі WordPress. ClassicPress 1.0 планують підтримувати протягом як мінімум двох років, випускаючи оновлення з виправленням уразливостей та помилок.

З виходом другої версії ClassicPress 2.0 це буде окремий повноцінний двигун без використання Gutenberg, без прив'язки до бібліотеки React.js

Хто вже спробував оновити WP на ClassicPress, пишіть відгуки, як вам він і наскільки все добре чи погано.