Задавайте вопросы по курсам WordPress

Theme Customizer – налаштування у WordPress

Для початку щоб зрозуміти що таке Theme Customizer подивіться відео з youtube, думаю, багато чого стане зрозуміло. Після перегляду відео, вам швидше за все буде не потрібний плагін OptionTree, про який я говорив раніше.

Думаю, після перегляду у вас з’явиться багато ідей як можна використовувати цю корисну панель, а ось як вона працює, розглянемо трохи нижче.

Існуючі параметри

Перше що думаю важливо розглянути це існуючі методи налаштування теми, як пишуть багато авторів їх 3 варіанти, будемо їм вірити і спробуємо навчитися користуватися цими методами.

  • Є моди, які підтримуються до роботи з темою, керувати цими модами можна з допомогою функцій set_theme_mod і get_theme_mod. Ці функції підтримуються Settings API WordPress і добре працюють.
  • Індивідуальні параметри для кожної теми. Не найкращий спосіб створення тем, але теж має місце бути і підтримується в Theme Customizer.
  • Serialized Settings – По суті, ви зберігаєте налаштування в масиві, а потім зберегти цей масив за допомогою set_option або get_option, як один рядок в базі даних. Це найоптимальніший метод і його який ми будемо розглядати в цій статті.

Два інші методи ми коротко згадали і якщо вони нам знадобляться, ми їх розглянемо.
По-перше, у Theme Customizer ліва частина ділиться на розділи і на це варто звернути увагу! Все працює через спеціальний екшен (хук) customize_register.

Функція отримує як параметр $wp_customize це основний об’єкт. З ним ми будемо працювати при додаванні розділів, елементів керування тощо.

Розділи у Theme Customizer

Отже, перше, що потрібно зробити, це додати розділ. Ось один із способів зробити це:

Поки немає елементів керування в розділі і вони не налаштовані, новий розділ не відображатиметься, про елементи керування поговоримо трохи пізніше, а зараз давайте розглянемо код який ми описали вище.

themename_color_scheme – перший параметр є унікальним ідентифікатором для відображення, цей ідентифікатор нам знадобиться пізніше, коли ми будемо поміщати елементи керування в розділ.

Другий параметр – це масив. У цьому масиві є два індекси. Індекс title для вказівки заголовка розділу та його опису. Індекс priority – це пріоритет розділів, який визначає їх порядок.

Налаштування розділу

Далі, налаштуємо деякі параметри. Запропонуємо параметри для нашого розділу та розглянемо 3 варіанти.

Оголошуємо налаштування ось так:

№3 варіант налаштувань. При збереженні буде створено масив з ім’ям, що включає ім’я теми та індекс, який буде ім’ям нашої опції.

№2 варіант налаштувань. При збереженні буде створено змінну. Ім’я змінної буде включати назву теми та ім’я опції, яку будемо зберігати.

№1 варіант налаштувань. При збереженні буде створено змінну, яка у своїй назві зберігатиме лише ім’я опції.

Ми будемо користуватися варіантом №3

Крім того, що ми задали налаштування для теми WordPress і за допомогою add_setting записали їх у базу, необхідно ще задати елементи керування. Спробуємо додати один з них, після додавання у Theme Customizer з’явиться розділ з елементами управління типу радіо кнопок.

Розглянемо виведення елемента керування типу checkbox у Theme Customizer

Розглянемо приклад виведення елемента керування типу select у Theme Customizer

Розглянемо приклад виведення елемента керування типу text input у Theme Customizer

Розглянемо приклад виведення елемента керування типу image upload у Theme Customizer

Розглянемо приклад виведення елемента керування типу File Upload у Theme Customizer

Розглянемо приклад виведення елемента керування типу Color Picker у Theme Customizer

Розглянемо приклад виведення елемента керування типу Page Dropdown у Theme Customizer

З типами ми з вами закінчили, загалом не все так складно і навіть об’єктно орієнтовано, що чесно мене дуже порадувало в WordPress, потроху виправляються). Думаю, для початку розробки власних тем із цим інструментом буде цілком достатньо.

Перегляд та виведення на екран опцій, які зберігали у Theme Customizer

Попередній перегляд у реальному часі

Ах мало не забув, опції ми створили, але нам ще їх треба виводити в шаблоні і дати можливість користувачеві переглянути наші опції до їх збереження, при цьому зміни зможе бачити лише той, хто їх вносить у реальному часі і не зможе звичайний користувач до натискання кнопки зберегти.

Швидше за все багато тлумачних програмістів, які сидять у мене на сайті, вже здогадалися, що для виведення попереднього перегляду опцій ми будемо використовувати хитрий JQUERY скрипт.

Наприкінці нашої функції themename_customize_register, перед її закриттям, вставте код:

Цей екшен виведе функцію у футері сайту після виконання коду, яка покаже зміни за допомогою JQUERY, змінюючи вміст елемента $(‘#logo a’).html(newval). Увага логотип позначений ‘#logo a’ у вас може бути інакше.

Код $wp_customize->get_setting( ‘…’)->transport = ‘postMessage’ наскільки я зрозумів потрібен для передачі назви опції таким чином, щоб далі можна було його використовувати для виведення попереднього перегляду, пробував без цього коду але нічого не вийшло), англійською теж відповіді не знайшов особливо. Якщо у когось є відповідь, пишіть у коментарях. Хоча код і так працює.

Ось код JQUERY плагіна:

Замінюємо код на такий:

Докладніше про get_option читайте докладніше “Розглянемо механізми роботи з опціями“.

Так, думав стаття буде коротшим, але вийшло майже повне керівництво по роботі з Theme Customizer. Мабуть, захопився темою ).

Оскільки тема не проста я вирішив викласти зібраний код.
zip wordpress настройка Theme Customizer


Купить хостинг WordPress
Репетитор по wordpress
Услуги репетитора онлайн. Список курсов которые я веду
  • Базовый курс по веб-дизайну;
  • Верстка сайтов;
  • Общий курс по CMS WordPress и продолжение курса по разработке шаблонов;
  • Разработка сайтов на PHP.
Подробнее читайте на странице репетитор по WordPress
*/

При копіюванні уроку прохання залишати зворотне посилання на статтю автора, тобто мене!

Николаенко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Занимаюсь разработкой, дизайном и продвижением веб-сайтов. Всегда рад новым читателям блога и хорошим клиентам.


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Шаблоны для WordPress
Самый лучший хостинг в Украине
Стабильный хостинг для Drupal