Свиня в WordPress

Продовжуючи серію статей, за написанням плагінів для WordPress хочу показати ще кілька корисних фрагментів коду.
Починаємо, як і в попередніх статтях. Створюємо файл у папці з плагінами і називаємо його mytestplugin.php. У створений файл додаємо код :

Нині ми вставили той мінімум, який потрібен для інсталяції та активації плагіна, далі часто після розробки необхідно подумати про ліцензію на нього. Багато розробників використовують ліцензію GPL або подібну до неї. Для опису ліцензії додаємо наступні рядки у файл плагіна:

 

Переходимо до програмування плагінів та основних важливих понять.

Розглянемо основну концепцію розробки плагінів, яка працює на основі зачіпок або їх ще називають хуками (hook). Принцип дії хуків дуже простий, кожна з елементарних функцій WordPress перед тим як повернути якийсь результат своєї роботи або зробити якусь важливу дію (запит до бази даних, обробка даних, виведення на екран), намагається використовувати додаткові рядки коду, призначені для неї у файлах плагінів..

 

Приклад використання хуків у WordPress

Перед тим як WordPress додає заголовок до запису, спочатку він перевіряє, чи має якийсь плагін зареєстровані функції для зачіпки під назвою «the_title».

 

Приклад використання такої зачіпки у плагіні WordPress

Текст заголовка перед виведенням буде пропущено через спеціальну функцію my_own_function_for_title() вказану у файлі плагіна або у файлі function.php, після чого буде виведено результат.

 

Приклад роботи функцією my_own_function_for_title()

Якщо вам знадобиться до заголовка додати деяку інформацію або змінити його в ньому має бути зареєстрована зачіпка-фільтр для «the_title» і в ньому вказано функцію, яка робить всі потрібні зміни із заголовками.

Всі зачіпки в WordPress поділяються на дві категорії - Фільтри та Дії. (filters та actions відповідно).

Перші зачіпки фільтри (filters) дійсно призначені для «фільтрування» (зміни) будь-яких даних, перед тим, як вони будуть виведені на сторінці або додані для зберігання до бази даних. Це фільтрація спаму, помилок або просто помилкового введення у формах.

Другі (дії, actions) призначені для заміни різних дій ядра вашими діями (наприклад, зміни рядка запиту до бази даних), у програмуванні таку зміну дій базового функціоналу ще називають перевантаженням.

У WordPress є свій API по роботі з плагінами та ряд готових зачіпок. Про всі стандартні зачіпки можна почитати в офіційній документації WordPress Plugin API правда поки що англійською. Причому, якщо ви знайшли місце, де такий хук просто необхідний, то можна його запропонувати і про те, як це зробити написано тут.

Інформація взята з офіційної документації та трохи оброблена мною ). Успіхів у розробці власних плагінів на WordPress. Слідкуйте за новими статтями.


Купить хостинг WordPress
/* Репетитор по wordpress
Послуги репетитора онлайн. Список курсів, які я веду
  • Базовий курс з веб-дизайну;
  • Верстка сайтів;
  • Загальний курс CMS WordPress та продовження курсу з розробки шаблонів;
  • Розробка сайтів на PHP.
Докладніше читайте на сторінці репетитор по WordPress
*/

Свиня в WordPress

Продовжуючи серію статей, за написанням плагінів WordPress хочу показати ще кілька корисних фрагментів коду.
Починаємо, як і у попередніх статтях. Створюємо файл у папці з плагінами та називаємо його mytestplugin.php. У створений файл додаємо код:
(більше…)

Ніколаєнко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Займаюсь розробкою, дизайном та просуванням веб-сайтів. Завжди радий новим читачам блогу та добрим клієнтам.


Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Шаблони для WordPress
Найкращий хостинг в Україні
Стабільний хостинг для Drupal