Задавайте вопросы по курсам WordPress

Хуки в WordPress

Продовжуючи серію статей, за написанням плагінів WordPress хочу показати ще кілька корисних фрагментів коду.
Починаємо, як і у попередніх статтях. Створюємо файл у папці з плагінами та називаємо його mytestplugin.php. У створений файл додаємо код:

Зараз ми вставили той мінімум, який потрібен для встановлення та активації плагіна, далі часто після розробки необхідно подумати про ліцензію на нього. Багато розробників використовують ліцензію GPL або подібну до неї. Для опису ліцензії додаємо наступні рядки у файл плагіна:

 

Переходимо до програмування плагінів та основних важливих понять.

Розглянемо основну концепцію розробки плагінів, яка працює на основі зачіпок або їх ще називають хуками (hook). Принцип дії хуків дуже простий, кожна з елементарних функцій WordPress перед тим як повернути якийсь результат своєї роботи або зробити якусь важливу дію (запит до бази даних, обробка даних, виведення на екран), намагається використати додаткові рядки коду, призначені для неї. у файлах плагінів.

 

Приклад використання хуків у WordPress

Перед тим як WordPress додає заголовок до запису, спочатку він перевіряє, чи має якийсь плагін зареєстровані функції для зачіпки під назвою «the_title».

 

Приклад використання такої зачіпки у плагіні WordPress

Текст заголовка перед виведенням буде пропущено через спеціальну функцію my_own_function_for_title() вказану у файлі плагіна або у файлі function.php, після чого буде виведено результат.

 

Приклад роботи функції my_own_function_for_title()

Якщо вам знадобиться до заголовка додати деяку інформацію або змінити її в заголовку повинна бути зареєстрована зачіпка-фільтр для «the_title» і в ньому вказана функція, яка робить всі потрібні зміни із заголовками.

Усі зачіпки в WordPress поділяються на дві категорії – Фільтри та Дії. (filters та actions відповідно).

Перші це зачіпки фільтри (filters) дійсно призначені для «фільтрування» (зміни) будь яких данних, перед тим, як вони будуть виведені на сторінку або додані для зберігання до бази даних. Це фільтрація спаму, помилок або просто помилкового введення у формах.

Другі це (дії, actions) призначені для заміни різних дій ядра на ваші дії (наприклад, зміни рядка запиту до бази даних), у програмуванні таку зміну дій базового функціоналу ще називають перевантаженням.

В WordPress є свій API для роботи з плагінами та ряд готових зачіпок. Про всі стандартні зачипки можно прочитати в офіційній документації WordPress Plugin API але поки на англійській мові. Доречі якщо ви знайшли місце, де такий хук необхідний, то можно його запропонувати і про те як це зробити написано тут.

Інформація взята з офіційної документації і трохи опрацьована мною ). Успіхів у створенні власних плагінів на WordPress. Слідкуйте за новими статтями.


Купить хостинг WordPress
/* Репетитор по wordpress
Услуги репетитора онлайн. Список курсов которые я веду
  • Базовый курс по веб-дизайну;
  • Верстка сайтов;
  • Общий курс по CMS WordPress и продолжение курса по разработке шаблонов;
  • Разработка сайтов на PHP.
Подробнее читайте на странице репетитор по WordPress
*/

Николаенко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Занимаюсь разработкой, дизайном и продвижением веб-сайтов. Всегда рад новым читателям блога и хорошим клиентам.


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Шаблоны для WordPress
Самый лучший хостинг в Украине
Стабильный хостинг для Drupal