Задавайте вопросы по курсам WordPress

Як використовувати Google Search Console для SEO: Урок 1 “Як все працює”

Всім привіт, багато вебмайстрів хочуть почати просувати свої сайти, і більшість хочуть просувати правильно, найбілішими методами. Немає нічого більш білого, ніж робота з інструментами Google. Це перший урок у міні курсі ” Як використовувати Google Search Console для SEO ” і тут ми трохи поговоримо в цілому, що таке Google Search Console ( у минулому він називався Google Webmaster ). У наступних уроках говоритимемо про те, як можна білими методами працювати з цим мега крутим інструментом білого SEO. Але для початку постараємося внести трохи розуміння, з чим ми повинні працювати для просування свого сайту.

Чим відрізняється Google Analytics та Google Search console

Для початку треба розуміти, чим відрізняється Google Analytics та Google Search console .

Як працювати з google search console

Що збирає Google Search Console

Насправді все просто Google Search Console збирає дані, аналізуючи тих людей, які заходять із пошуку Google та допомагає вам агрегувати дані для аналізу саме з пошукової видачі. Статистику можна бачити тільки по Google, по суті це досить докладні дані того, що відбувається з вашим сайтом щодо тільки пошукової системи Google без зайвих даних про соціальні мережі, прямі заходи, заходи з інших пошукових систем.

Що може збирати цей інструмент і що може показувати крім даних із видачі:

1. Ключове слово, яким користувач знаходив ваш сайт або бачив сайт у списку.
  2. Коли користувач вводив запит, яка при цьому сторінка йому була показана скільки разів показана і скільки було переходів з видачі.
  3. Який CTR Вашої сторінки ( CTR – співвідношення того, як часто користувачі бачать вашу сторінку і переходять на неї ).
  4. Чи є на сторінці помилки.
  5. Чи є санкції до сайту Google.
  6. Не заражений ваш сайт вірусом (тут не завжди показує, але часто допомагає знайти проблему).
  7. Як швидко ваш сайт завантажується і яка якість ваших сторінок.
  8. Можна перевірити, чи є та чи інша сторінка вашого сайту в індексі пошукової системи google і якщо ні, чому її там немає. Є можливість примусово попросити гугл зайти та перевірити сторінку.
  9. Які сайти посилаються на вас, які Google враховує та які посилання на ці сайти.
  10. Ви можете вказати Google посилання які він не повинен враховувати, якщо, наприклад ці посилання проставили на вас конкуренти.
  11. Чи сумісний ваш сайт із мобільними пристроями.
  12. Чи є на сайті AMP сторінки, а також, чи в них немає помилок.
  13. Яка мікророзмітка налаштована на веб-сайті. І багато іншого під капотом інструментів Google Search Console.

Як і будь-яким інструментам Google Search Console, потрібно вміти користуватися. Вміючи користуватися цим інструментом, можна сміливо починати просування без додаткового софту, а якщо сайт у вас вже у видачі багато років, то тут роботи буде дуже багато.

Поговоримо трохи про Google Analytics

Як працювати з Google Analytics

Що збирає Google Analytics

Google Analytics – це інструмент ширшого профілю, він аналізує дані не з видачі Google, а безпосередньо з вашого сайту. Аналіз відбувається засобами впровадження JavaScript коду на ваш сайт і якщо на вашому сайті некоректно встановлений лічильник або припустимо, є помилки в JavsScript то лічильник може також працювати не дуже коректно. Тому якщо потрібно аналізувати саме Google, я б радив користуватися в першу чергу Google Search Console. Крім того, з документації Google безкоштовна версія Google Analytics (GA) може містити не повні дані і зберігати їх не так довго як Google Analytics 360.

Якщо ви ще не розібралися з безкоштовною версією GA, то почніть розбиратися з нею, тому що в цілому безкоштовний інструмент закриває всі необхідні потреби для більшості сайтів.

Чому дані Google Analytics та Google Search Console відрізняються

Але навіть при цьому Google Analytics є унікальним і дуже корисним інструментом за умови, що ви вмієте ним користуватися.

Що не можна аналізувати ні в Google Analytics, ні Google Search Console

Ні Google Analytics, ні Google Search Console не вміє аналізувати конкурентів. Політика Google така, щоб ви аналізували та розвивали свій сайт, а не займалися боротьбою. Загалом вони не проти аналізу конкурентів просто аналізуйте у ручну та дивіться, як можна розвивати. Але ми з вами знаємо, що цифри завжди ефективніші! І саме тому якщо вам зайде цей формат та інструмент, я можу зробити окремі розділи роботи з інструментами аналітики конкурентів, просто пишіть про це в коментарях. Ви можете писати також про самі інструменти, які ви використовуєте для аналізу або про які вам було б цікаво дізнатися.

Перелік тем міні Курсу

1. Як працює Google Search Console і Google Analytics у чому їхня відмінність?
  2. Інтерфейс програми. Як переглядати дані по веб-сайту та як їх використовувати, працювати з фільтрацією даних та експортом?
  3. Як оновлювати, розширювати контент і запускати його швидко на повторну перевірку? Як вибирати нові ключові слова для сайту?
  4. Як працювати з посиланнями на Google Search Console?

Николаенко Максим

Директор веб-студии ProGrafika. Занимаюсь разработкой, дизайном и продвижением веб-сайтов. Всегда рад новым читателям блога и хорошим клиентам.

You may also like...